- Danga ‘Sachelga’: 19:00
- Pansori: 19:15
- Samulnori: 19:30
- Koreańska muzyka folkowa: 19:40
- Polska muzyka „Szła dzieweczka": 19:50
- Wokalistka: Soo-mi Bang (członek Centrum Narodowego Tradycyjnej Koreańskiej Muzyki)
- Perkusista: Joon-jo Jeong (członek Centrum Narodowego Tradycyjnej Koreańskiej Muzyki)
- Samulnori: ByengSam Choi, Soo Yong Kim, Daewon Lee, Yeong hwan Oh (członkowie Centrum Narodowego Tradyacyjnej Koreańskiej Muzyki)
Pansori to rodzaj opery wykonywanej solo, w trakcie której pieśniarz dopasowuje się do rytmu, wybijanego przez muzyka grającego na koreańskim bębnie puk i wykonuje rodzaj recytacji, na którą składa się sori – dźwięk, aniri – słowo oraz nǒrŭmsae – gesty. P’ansori składa się z dwóch innych słów: „p’an” i „sori”. „P’an” znaczy tyle co „miejsce, w którym zbierają się ludzie”, ale też może oznaczać „sytuację, scenę”. Z kolei „sori” oznacza muzykę. Tak więc p’ansori oznacza „pieśń śpiewaną w miejscu, w którym zbiera się wielu słuchaczy”.
Jest zapisany na liście UNESCO jako Światowe dziedzictwo kultury niematerialnej nr. 29.
Samulnori
Samulnori to rodzaj tradycyjnej muzyki perkusyjnej z Korei. Słowo samul oznacza „cztery instrumenty" a nori znaczy „grać"; jak więc wynika z nazwy, Samulnori jest wykonywane na czterech tradycyjnych instrumentach koreańskich.
Minyo - muzyka folkowa
Minyo to folkowe pieśni, które przekazywane ustnie dotarły do współczesnych czasów. Minyo w prosty I szczery sposób wyraża emocje I opisuje życie ludzi, towarzyszy jej wciągająca melodia i dynamiczny rytm. Minyo różni się od innych form muzyki również tym, że nie jest skrępowane surowymi zasadami I śpiew zależy od wykonawcy i jego charakteru.
Wstęp wolny.
Muzeum Narodowe
Al. Jerozolimskie 3
Kontakt:
tel. (22) 525 09 30
www.pl.korean-culture.org/welcome.do
www.facebook.com/centrumkulturykoreanskiej