Podczas warsztatów będzie się można nauczyć tańców polskich (mazurki, oberki) i węgierskich (czardasze, korowody). Do tańca zagrają kapele polskie i węgierskie: kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej, kapela Tényleg i kapela Esztenás. Kapela Braci Dziobaków z Woli Destymflandzkiej gra głównie do tańca, wychodząc z założenia, że muzyka i taniec to najlepszy sposób dialogu międzyludzkiego i międzypokoleniowego. Główny obszar ich zainteresowań to opanowanie archaicznego stylu gry na instrumentach smyczkowych z regionów: radomskiego, lubelskiego i destymflandzkiego.

Kapela Tényleg gra muzykę Węgrów zamieszkujących całą Kotlinę Karpat, a także ich sąsiadów. Jej członkowie są nauczycielami muzyki ludowej, aktywnymi muzykantami, którzy przekazywanie muzyki ludowej uważają za sprawę serca. Od 2006 r. kapela prowadzi regularnie w Miszkolcu comiesięczny węgierski dom tańca, oparty na tradycyjnej muzyce smyczkowej.

Kapela Esztenás gra muzykę taneczną, ogrywają festyny uliczne, targi, imprezy historyczne, prowadzą teatr uliczny i dom tańca dla dzieci. Na repertuar kapeli składa się głównie folklor grupy etnicznej Csángó z regionu Mołdawii i Gyimes.

Wstęp wolny.

Państwowe Muzeum Etnograficzne
ul. Kredytowa 1

Kontakt:
tel. (022) 8277641 w. 261.

www.pme.waw.pl