Pomysł Dnia Przyjaźni Polsko-Indyjskiej nawiązuje do obchodzonego bardzo hucznie w Indiach Święta Przyjaźni. W programie m.in.: koncert muzyki indyjskiej, pokazy tańca (w tym występy taneczne w wykonaniu polskich i indyjskich dzieci), pokazy filmów, gry dla dzieci, malowanie henną, sheesha, indyjski bilard (carrom), impreza DJ-ska. Raz do roku w Indiach nadchodzi dzień, w którym wszyscy odrywają się od codziennych zajęć i pogoni za karierą. Cały dzień spędzają z ludźmi, których lubią i którzy mają dobry wpływ na ich życie. Święto to nazywa się Dniem Przyjaźni.

Tego dnia Hindusi dziękują swoim przyjaciołom za to, że są i za to, że mogą na nich liczyć. W całym kraju wysyła się miliardy sms-ów z życzeniami, daje się prezenty, a dzieci w szkołach robią laurki dla swoich bliskich. Po południu ludzie spotykają się na imprezach, by razem się bawić i świętować to, że mają przyjaciół. Obdarowują się nawzajem opaskami.

Dzień ten jest dedykowany przyjaźni między Polakami a Hindusami, ale także wszystkim ludziom, którzy mają dobry wpływ na nasze życie.

W lutym 2003 r. Indie i Polska podpisały 'Memorandum o współpracy i zrozumieniu' podczas wizyty premiera Polski w Indiach. Dlatego Dzień Przyjaźni Polsko–Indyjskiej będzie obchodzony co roku w pierwszą niedzielę lutego.

Wstęp wolny.


Pub Lolek
ul. Rokitnickiej 20
Park Pole Mokotowskie

www.promote.biz.pl