- 23 maja: Beltaine, Duan + Glendalough (taniec) - Amfiteatr Bemowo, godz. 18.00
- 24 maja: Dealan (Hiszpania), Danar, Filids + Comhlan (taniec) - Amfiteatr Bemowo, godz. 18.00
BELTAINE - to jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje brzmienie BELTAINE osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyka współczesna. Swój styl zespół zawdzięcza także niezwykle bogatemu instrumentarium, na które składają się charakterystyczne dla muzyki Irlandii, Bretanii i Galicji instrumenty, takie jak: skrzypce, irish bouzouki, mandolina, whistle, bodhran, akordeon, bombarda, galician bagpipes czy uilleann pipes. Całość dopełniają nieczęsto spotykane instrumenty perkusyjne: tabla, cajon, darabuka, djembe oraz instrumenty bliskie muzyce rozrywkowej, czyli perkusja, gitara basowa oraz gitara elektryczna. Zespół od wielu lat koncertuje na scenach w kraju i zagranica (m.in. Ollin Kan Festival Meksyk/Kolumbia, Rainforest World Music Festival Malezja, Guinness Irish Festival Szwajcaria, Tom de Festa Portugalia, Triskel Festival Włochy, Celtivales Francja, Bustofolk Festival Włochy, Celtica Festival Włochy, Ethno-jazz Festival Mołdawia, Przystanek Woodstock Polska, Festiwal Beltine Czechy, Słowacja, Zamek Festiwal Polska, Maj Music Festiwal Polska).
DEALAN (Hiszpania) - muzyczny sekstet z Barcelony. Ich muzykę można określić krótko - to połączenie tradycyjnej muzyki celtyckiej z hiszpańskim temperamentem i rockową ekspresją. Ta wybuchowa mieszanka zaowocowała licznymi koncertami w Hiszpanii oraz poza jej granicami, a także doskonałą płytą uznaną za jeden z bardziej zjawiskowych albumów folkowych minionego roku.
DANAR - twórczość zespołu nawiązuje do nowoczesnego folku irlandzkiego. Tradycyjne tańce i piosenki są dla nich punktem wyjścia do tworzenia własnych wizji muzycznych, łączenia w jedno pozornie obcych sobie światów. Można więc usłyszeć nutę jazzową, puls swingu, kołysanie bossa novy, dźwięki ze wschodu, dynamikę transowego rocka. Każdy z muzyków wnosi to, co jest mu bliskie. Wszystko to spajane jest w jedną całość głęboką fascynacją kulturą muzyczną Irlandii i innych krajów celtyckich. Zespół zadebiutował w 2004 roku na Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie. Występował na najważniejszych festiwalach muzyki celtyckiej: "Zamek" w Będzinie (2005, 2006, 2007, 2008), Dowspuda (2007), w cyklu "Echa Celtyckie" (2005, 2006) i na wielu scenach w Polsce, Niemczech i Austrii. W grudniu 2006 roku zdobył wyróżnienie specjalne za "zwracające uwagę aranżacje" na XVI Festiwalu "Mikołajki Folkowe" w Lublinie - najbardziej prestiżowym konkursie muzyki folkowej w Polsce. Podczas XVII edycji tego festiwalu Patrycja Napierała otrzymała nagrodę dla wyróżniającej się instrumentalistki.
DUAN - zespół tworzą muzycy obarczeni wieloletnim doświadczeniem zdobywanym zarówno na polskiej scenie muzycznej jak i na warsztatach w Polsce i Irlandii. Brzmienie zespołu kształtują akustyczne, tradycyjne instrumenty irlandzkie. Na przestrzeni lat zespół zjeździł z koncertami niemal cały kraj, brał udział w wielu festiwalach m.in. FMC Będzin, FKC Dowspuda czy Festiwal Beltine w Czechach.
GLENDALOUGH - to najdłużej działający zespół tańca irlandzkiego na Śląsku.Minęło już pięć lat od chwili, kiedy założyli baletki, buty do stepu i rozpoczęli swoją przygodę z tańcem irlandzkim. Od tego czasu zdążyli już zdobyć szerokie grono sympatyków, którzy doceniają ich przede wszystkim za umiejętne tworzenie fuzji stepu irlandzkiego i tańca w miękkich butach. Podziwiani za swoją precyzję i dokładność w przygotowywaniu choreografii, mieli okazję prezentować się zarówno na dużych festiwalowych scenach jak i na kameralnych klubowych pokazach.Wielokrotnie byli zapraszani na FMC "Zamek" w Będzinie, Dni Irlandzkie w Toruniu, Dni Europejskiej Kultury Ludowej w Częstochowie, czy też na Międzynarodowy Festiwal Ziem Górskich w Zakopanem.W tym roku jako pierwsi w Polsce odważyli się połączyć taniec irlandzki z tribal dance i zdobyli ogromne uznanie na Raqs Tribal Festival w Krakowie. Obecnie trenują pod okiem Shane'a McAvinchey (członka Riverdance Flying Squad i wielokrotnego Mistrza Europy w tańcu irlandzkim) i przygotowują się do powiększenia swojej kolekcji kilkunastu medali.
COMHLAN - jest najdłużej istniejącą formacją tego typu w Polsce, tworzoną przez ludzi połączonych wspólną pasją i umiejętnością dobrej zabawy. Wieloletnie doświadczenie sceniczne owocuje udziałem w prestiżowych imprezach w kraju i za granicą, a żywiołowe choreografie, efektowne kroki i stylowe, własnoręcznie haftowane stroje są sprawdzonym przepisem na oczarowanie publiczności. Taniec w wykonaniu Comhlanu to tradycyjne i autorskie układy, harmonijnie zestawione z nowoczesną muzyką, łączące piękno tańca szkockiego i irlandzkiego, w tym widowiskowego stepu, z wielką siłą wyrazu scenicznego.
FILIDS - wykonuje tradycyjną muzykę celtycką, głównie irlandzką, lecz pojawiają się w ich repertuarze również utwory szkockie oraz bretońskie. Jest to w większości przypadków muzyka instrumentalna, szalenie rytmiczna, porywająca do tańca. Do charakterystycznych dla świata celtyckiego tańców należą: reels, jigs, hornpipes, strathspeys. Spotykane są również XIX-wieczne "zapożyczenia", które zadomowiły się w celtyckiej tradycji muzycznej, m.in.: walce, polki i - rzecz ciekawa - mazurki.
Wstęp wolny.