Ani Choying Drolma urodziła się w 1971 r. w Nepalu. Jest córką uchodźców tybetańskich. Kiedy skończyła 13 lat, wstąpiła do klasztoru Nagi Gompa. Jej edukacja i duchowy rozwój odbywał się pod przewodnictwem Tulku Urgyena Rinpoche. Całe jej życie przepełnia muzyka, modlitwy i pomoc innym ludziom. Jest uznaną międzynarodową wykonawczynią mantr i pieśni buddyjskich.
W klasztorze Nagi Gompa uczyła się buddyjskich medytacji, śpiewania mantr, rytuałów, ceremonii i szybko awansowała do pozycji mistrza w śpiewie mantr w klasztorze. Później zrezygnowała z tego stanowiska i zaczęła pomagać Tulku Urgyenowi Rinpoche służąc mu aż do jego śmierci w 1996 roku.

Obserwując życie Tulku Urgyena Rinpoche i jego szczodrość dla innych, Ani postanowiła kontynuować dzieło swojego nauczyciela organizując pomoc dla potrzebujących. Najważniejsza dla Ani Choying Drolmy jest pomoc w rozwoju i edukacji kobiet i dlatego bardzo wspiera naukę mniszek, pokazując im jak ważne jest to aby pracowały i rozwijały się nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla innych ludzi. Z tą intencją w 1998 r. założyła FUNDACJĘ NUNS WELFARE FOUNDATION OF NEPAL I ARYA TARA SCHOOL.

W 2000 roku za pieniądze zarobione na swoich koncertach utworzyła w ramach tej Fundacji szkołę dla dziewcząt Arya Tara School., w której zapewnia im bezpłatną edukacje oraz utrzymanie. Obecnie w Arya Tara jest 60 dziewcząt z Indii, Nepalu i Tybetu, które oprócz nauki typowych przedmiotów, uczą się języka tybetańskiego, sanskrytu, tybetańskiego tradycyjnego rękodzieła i tradycyjnych tańców.
Ani Choying Drolma zaangażowała się również w pomoc na rzecz ludzi cierpiących na choroby nerek w Nepalu (ok. 2,5 mln ludzi) i pracuje nad uruchomieniem w Kathmandu oddziału nefrologicznego na 100 łóżek. W listopadzie 2006 roku natomiast z Jej inicjatywy i środków w wiosce Setidevi wybudowany został rezerwuar wody.. Projekt ten skierowany jest do wiejskich kobiet, które do tej pory musiały nosić wodę z pobliskich źródeł na własnych plecach. W ramach Fundacji NWF działa tez dom dla bezdomnych starszych kobiet o nazwie Ama Ko Ghar. W tej chwili mieszka tam 27 kobiet. Większość z nich cierpi na rożne schorzenia, m.in.. paraliż, choroba Alzheimera.

Całkowity dochód ze sprzedaży płyt i koncertów Ani Choying przeznacza na działalność charytatywną.
Bilety na koncerty można kupić na stronie: www.ebilet.pl.

Koncerty:
  • 21 maja, godz. 19.00: Galeria Żydowskiego Instytutu Historycznego, Pl. Bankowy 2 (wejście od ul. Tłomackie),
  • 22 maja, godz. 19.00: Teatr Kamienica, Al. Solidarności 93,
  • 23 maja, godz. 17.00: Galeria Biosfera, Al. Niepodległości 80,
  • 23 maja, godz. 20.00: Galeria Żydowskiego Instytutu Historycznego, Pl. Bankowy 2 (wejście od ul. Tłomackie).

www.tibethouse.pl