W ramach kwietniowej Kinoterapii pokazany będzie austriacki film 'Rodzina, obczyzna i kasety wideo (Exile Family Movie)' z 2006 roku - dokument o irańskiej rodzinie, którą rozdzieliła polityka.

Kinoterapia. Spotkania między kadrami to projekt organizowany przez Fundację Generator i Trio Kobiet Niezależnych. Są to pokazy filmów wzbogacone o panel dyskusyjny oraz warsztaty rozwoju osobistego.

Celem projektu jest intymne spotkanie z filmem, traktowanym jako współczesny mit, w którym możemy odkryć aspekty własnego losu, zobaczyć podobieństwo z doświadczeniem innych ludzi, zmierzyć się ze stereotypami.
„Seanse bez popcornu” mają na celu głębszą refleksję nad kinem w opozycji do pospiesznego i pobieżnego kontaktu z filmem. Dyskusje w interdyscyplinarnym gronie pozwolą na łączenie refleksji kulturoznawczej, filmoznawczej z podejściem psychologicznym, natomiast warsztaty umożliwią zrównoważenie intelektualnej interpretacji opowieści filmowej z emocjonalnym jej przeżywaniem.

Warsztaty prowadzone są metodą psychologii procesu stworzoną przez Arnolda Mindella. Metoda ta stosowana jest nie tylko w terapii, ale i w pracy artystycznej, w grupach teatralnych. Podczas zajęć wykorzystane będą techniki pracy z ciałem, odgrywanie ról, praca ze snami i mitami, kreatywne pisanie.

Seans (początek o godz. 11.00) odbywa się w sali kinowej, warsztaty kinoterapeutyczne po projekcji - w Sali Edukacyjnej CSW.

KINO.LAB
CSW Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2

www.kinolab.art.pl