Wystawa prezentuje prace powstałe w w latach 2007-2008 w Hanoi w ramach projektu o współczesnych kulturach młodzieżowych w Wietnamie. Fotografie będą prezentowane podczas 2. Festiwalu Filmów Wietnamskich 'Kino w Pięciu Smakach'. W 2007 r. James Maxtone-Graham otrzymał stypendium z ramienia Fundacji Fulbright w Stanach Zjednoczonych na realizację projektu fotograficznego o współczesnych kulturach młodzieżowych w Wietnamie.
Ideą projektu jest portretowanie młodzieży wietnamskiej, która stanowi najmniej zbadaną grupę społeczną i najliczniejszą grupę społeczną. Przedstawia ją bez odwoływania się do mitu dotyczącego azjatyckiego piękna ('Asian beauty') lub egzotyki.

Fotografie prezentowane na 2. Festiwalu Filmów Wietnamskich 'Kino w Pięciu Smakach' będą pierwszą w polsce prezentacją twórczości Jamesa Maxtone-Grahama.


KINO MURANÓW
ul. Andresa 1

www.piecsmakow.pl