W sobotę 8. grudnia, Klub 55 stanie się miejscem wypełnionym po brzegi aromatem yerba mate. Natomiast muzycznie wieczór wypełnią m.in. sety DJ-skie CARSTEN JOST, który na zaproszenie Yerba Lab zaprezentuje w dwugodzinny set.
W godzinach 22.00 - 24.00 w klubie wystawiony będzie stolik do degustacji yerba mate. DJ's:
  • CARSTEN JOST (SENDER / DIAL / LADOMAT 2000 / KLANG / BERLIN)
  • Deckard (S!te / 3City)
  • Drive Crew (Warszawa)
  • Ninja Projekt (Warszawa)

muzycznie: deep house, minimal, tech dub + wokal i flet poprzeczny live
start: 22.00
wstęp: 15 pln do 23.00 / po 23.00 - 20 pln


Carsten Jost (praw. David Lieske, '79) to jedna z flagowych postaci i jednocześnie współzałożyciel Dial Records. Sławę przyniósł mu ciekawy i eklektyczny album 'You Don't Need A Weatherman To Know Which Way The Wind Blows' wydany w 2001 roku jednocześnie na Ladomat 2000 i swojej macierzystej wytwórni. Po krótkim romansie z cięższym brzmieniem zakończonym EPką dla Klang Elektronik, przyszedł czas na dwa, ugruntowujące pozycję Carstena na niemieckiej scenie wydawnictwa na Sender Records - 'Pinksilver' i 'Uccellacciuccellini'.

Dziś jego produkcje i sety djskie to idealne połączenie surowych, oszczędnych i ciepłych dźwięków z pogranicza deep i minimal house'u umieszczające go wraz z przyjaciółmi z Dial Records w absolutnej hambursko-berlińskiej czołówce.


Yerba mate to herbata przyrządzana z liści ostrokrzewu paragwajskiego występującego w stanie dzikim na południu Brazylii i w Argentynie oraz Paragwaju na terenach z nią graniczących. Pierwsza wzmianka na jej temat pojawiła się w 1537 roku, kiedy to anonimowy hiszpański kronikarz opisywał egzotyczny, sporządzany w rejonie Guayrá napój podawany w małej tykwie i pity przez owiniętą tkaniną rurkę z trzciny tacuapí.
Co ciekawe, już w 1596 roku gubernator Asunción Arias de Saavedra wydał dekret zakazujący jej spożywania. Dopiero dzięki poparciu jezuitów, którzy oficjalnie w herbatce widzieli dobrą alternatywę dla alkoholu, a tak naprawdę zwęszyli kolosalny interes, yerba wróciła do łask. Zakon do perfekcji opanował sztukę hodowli ostrokrzewu paragwajskiego. Sprawując niemalże wyłączną kontrolę nad produkcją yerba mate sukcesywnie powiększał swoje wpływy. Proceder ten zakończył się dopiero w 1768 r., gdy zlikwidowano ich redukcję misyjną.
Dziś w Ameryce Południowej herbata ta jest popularna do tego stopnia, że w Argentynie na ulice wystawiane są dystrybutory z darmową gorącą wodą.


kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 792 560 777

Klub 55
PKiN
Pl. Defilad 1

www.yerbalab.com