Karnawałowymi rytmami gorącej brazylijskiej samby oczarowywać będzie znakomity perkusista Mikołaj ‘Miki’ Wielecki. Kubańską technikę gry na kongach oraz meandry latynoskiej muzyki perkusyjnej rozwikływać będzie Nikodem Bąkowski.
Tegoroczną innowacją jest wprowadzenie zajęć z gry na zestawie perkusyjnym. Będą one poświęcone wykorzystaniu w grze na zestawie elementów przeróżnych gatunków tradycyjnej muzyki afrokaraibskiej, takiej jak salsa, merengue, raga czy dancehall. Grupami zestawów perkusyjnych zajmą się wysoko cenieni w środowisku muzycy - Hubert Zemler i José Manuel Alban Juárez.
Będzie też możliwość uczestniczenia w zajęciach poświęconych improwizacji. Swoje pomysły na grę solową prezentować będą dwie największe ikony Polskiej sceny Etno – ”Słoma” i Ania Patynek. W ramach festiwalu pojawią się też zajęcia poświęcone rytmowi w tańcu. Będzie to wnikliwa analiza związków tańca i muzyki w tradycyjnych kulturach Afryki, Kuby i Brazylii – zajęcia do akompaniamentu Nikodema Bąkowskiego poprowadzi Ale Miodowska.
Oprócz warsztatów praktycznych odbędzie się też szereg zajęć teoretycznych poświęconych kulturze i muzyce Afryki, Kuby i Brazylii. Wszyscy instruktorzy są cenionymi muzykami z imponującą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Znaczna większość w poszukiwaniu jak najwierniejszego źródła informacji regularnie odwiedza najdalsze zakątki świata.
W tle części warsztatowej znajdą się takie atrakcje jak targi bębnów, indywidualne konsultacje z instruktorami i to na co wszyscy warsztatowicze najbardziej czekają – wspólne jam session.
Obok całego bloku edukacyjnego znajdą się też festiwalowe imprezy, bogate w koncerty, prezentacje grup kursantów i pokazy tańca. Nie zbraknie tam zdjęć, filmów i innych wizualizacji nawiązujących do tematyki festiwalu. Całość udekorowana będzie oczywiście dużą porcją najlepszej kubańsko–brazylijsko-jamajskiej muzyki.
Szczegółowe info i program festiwalu znajduje się na stronie: