Malarstwo kropkowe było tworzone przez rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów. Jest ono zagadkowe, pełne symboli, które często są zrozumiałe jedynie dla artystów i ich plemion. Zachwyca sposobem przedstawiana świata – zwierzęta często wyglądają jakby były prześwietlone promieniami rentgena, a cała kompozycja jakby była malowana z perspektywy lotu ptaka.

Zajęcia 'Kropka po kropce jak Aborygeni' mają charakter warsztatowy. W ich trakcie uczestnicy nie tylko poznają technikę plastyczną, lecz także przyswoją sobie symbolikę przedstawień, która jest ukryta głęboko, pod powierzchnią farby.
Owocem zajęć będą kolorowe bumerangi z doczepionymi magnesami, które mogą potem ozdobić lodówkę lub ścianę i oczywiście głowa pełna wiadomości o Australii.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-12 lat.

Wstęp: 25 zł (bilet rodzinny dla dziecka i opiekuna; dla drugiego i kolejnego dziecka – 15 zł).
Liczba miejsc jest ograniczona. Przyjmujemy zapisy na warsztaty, prosimy wysyłać zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (W tytule maila prosimy wpisać Kropka po kropce jak Aborygeni)

Muzeum Azji i Pacyfiku,
ul. Solec 24