W ramach trwającego obecnie w Warszawie Tygodnia Portugalskiego „Flavours of Portugal”, organizowanego przez Polsko-Portugalską Izbę Gospodarczą (PPCC), zaplanowano dwa ogólnodostępne wydarzenia.

Degustacja portugalskich win i produktów odbędzie się w 2 i 3 czerwca br. (czwartek i piątek) w godzinach 17:00 do 19:00 w Hemisphere Club w hotelu InterContinental Warszawa (poziom -1).
Wstęp bezpłatny, po uprzedniej rejestracji na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Dodatkowo, w najbliższy weekend podczas Targu Śniadaniowego będzie można spróbować tradycyjnych portugalskich potraw. W sobotę 4 czerwca w godz. 9:00 do 16:00 portugalska kuchnia zawita na Żoliborz (Aleja Wojska Polskiego 1), natomiast w niedzielę 5 czerwca w godz. 9:00 do 17:00 na Mokotów (Skwer im. Grupy AK „Granat”, róg ul. Woronicza i ul. Puławskiej).

Portugalskie restauracje zaoferują zapiekankę z dorsza bacalhau de natas, kotleciki z dorsza pastéis de bacalhau (jest to ulubiona ryba Portugalczyków), polędwicę wieprzową z małżami carne do porco à Alentejana com amêijoas (danie regionalne z Alentejo), gulasz z krewetek z curry caril de gambas, gulasz z ośmiornicy polvo guisado, zasmażane pierogi z krewetkami rissóis de camarão, a na deser: kultowe lizbońskie babeczki pastéis de nata oraz mus czekoladowy i mus z mango. Na stoiskach znajdą się również m.in. wina, doskonałej jakości oliwa z oliwek, marmolada z pomidorów, miedziane naczynie cataplana (zachowuje wyjątkowy smak potraw i umożliwia ich przygotowanie przy minimalnej ilości tłuszczu) czy też wyjątkowe wyroby z korka, którego Portugalia jest największym producentem na świecie (m.in. torebki, paski, portfele, biżuteria).

Janusz Andrasz (autor bloga Luzomania.pl) opowie o kulinarnych i kulturalnych zwyczajach Portugalczyków, muzyk João de Sousa (znany m.in. z programu „X Factor”) wystąpi podczas koncertu fado, a na stanowisku Turismo de Portugal będzie można uzyskać informacje nt. atrakcji turystycznych tego pięknego kraju. Przygotowano również warsztaty dla dzieci. Maluchy będą mogły własnoręcznie pomalować ceramiczny magnes na lodówkę w kształcie tradycyjnego koguta galo de Barcelos lub sardynki, pod okiem specjalistów z pracowni 'MadeByYou'.
Na Mokotowie mini-lekcje języka portugalskiego poprowadzi szkoła 'Mój Portugalski'.


Dokładną lokalizację targów można znaleźć na stronie: http://targsniadaniowy.pl

Kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: +48 22 322 7667