Mieszkańcy Warszawy, którzy lubią kulinarne podróże, mają niebywałą okazję przeniesienia się, w ciągu jednego zaledwie weekendu, na co najmniej 3 kontynenty. W najbliższą sobotę i niedzielę pod centrum handlowym M1 w Markach odbędzie się zlot food tracków, które serwować będą szeroki wachlarz przysmaków z różnych stron świata.

W ten weekend podwarszawskie Marki staną się kulinarnym centrum stolicy. Na parkingu przed obiektem M1 odbędzie się niecodzienny piknik, którego główną atrakcją będzie zlot food tracków - samochodów przystosowanych do przygotowywania i wydawania posiłków.

Każdy z samochodów serwuje oryginalne potrawy: od amerykańskich tradycyjnych burgerów, poprzez francuskie crepes i włoskie makarony, aż po tybetańskie pierożki. Oferta zaspokoi najwybredniejsze gusta miłośników jedzenia.

Strefę food tracków organizuje organizacja 'Futraki', która współpracuje z prawdziwymi pasjonatami kulinariów - miłośnikami poszczególnych regionów świata.

Wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów. Na ich bazie powstają przepyszne przystawki, dania główne oraz desery i kawa.

Na liście food tracków, które będą karmić gości Centrum Europa Centralna są:

Momo smak - pierożki tybetańskie
Zapiekogryz - królestwo zapiekanek
Carnitas Food Truck - kuchnia meksykańska
Souvlak City & Truck - greckie smaki
Mister Teddy -  świat burgerów
MamCię ZjemCię - hot-dogi
Crazy Pig - dania z wieprzowiny i piwo z beczki
Beat Burger – wypasione burgery
Da Mattia. L'amore per la pizza - pizza z pieca opalanego drewnem
Naleśnikarnia MCAFE - kawa z porządnego ekspresu


Parking przy Centrum Handlowym M1,

Marki