Budapesztański teatr żydowski Golem przyjeżdża do Warszawy ze swoją najchętniej oglądaną sztuką i zarazem najlepszą komedią węgierskiego festiwalu humoru w 2013 r.

'Milcz! Ja się tu staram połączyć kultury, zbudować (…) jakieś mosty, a ty wszystko chrzanisz! Panie i panowie, przykro mi… może następnym razem...'
Budapesztański teatr żydowski Golem przyjeżdża do Warszawy ze swoją najchętniej oglądaną sztuką i zarazem najlepszą komedią węgierskiego festiwalu humoru w 2013 r. W dziewięćdziesiąt minut 'Final Cut' odpowie na wszystkie Wasze pytania o Żydach. Obali wasze przekonania, podda w wątpliwość waszą wiedzę i zmieni obserwacje na ich temat. Albo nie… W 2015 i 2016 roku w ramach projektu 'Golem is coming' spektakl 'Final Cut' był wystawiany w kilkunastu węgierskich miejscowościach – największych skupiskach społeczności żydowskiej przed wojną. Rozmawiając z reżyserem i aktorami, ich mieszkańcy zmierzyli się z własnymi uprzedzeniami na temat Żydów i innych mniejszości.

reżyseria: András Borgula
dramaturgia: Virág Németh
występują: Gergely Bánki, Zoltán Schmied, Mari Nagy, Zoltán Tamási, Katalin Gergely

Spektakl towarzyszy konferencji 'Żydowskie dziedzictwo kulturowe. Projekty, metody, inspiracje' dzięki wsparciu Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.


Spektakl w języku węgierskim, z tłumaczeniem na język polski i angielski.
Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc: http://bit.ly/1TS4ZzJ

Muzeum Historii Żydów Polskich 'Polin'
ul. Anielewicza 6