Made in Germany to przegląd współczesnego kina niemieckiego, zainspirowany prezentacją kinematografii naszych zachodnich sąsiadów, która ma miejsce każdego roku na Berlinale. Przegląd Made in Germany ma ambicję być kinematograficznym barometrem niemieckiego filmu i wyznaczać filmowe trendy. Prezentowane w jego ramach kino oznacza sztukę, kreatywność, ale również rozrywkę. Na zakończeniu Przeglądu nowego kina niemieckiego Made in Germany w kinie Muranów, odbędzie się pokaz filmu 'Jesteśmy młodzi. Jesteśmy silni' a następnie spotkanie z autorem scenariusza filmu.

O filmie:
W swojej niemal dokumentalnej rekonstrukcji autentycznych wydarzeń Burhan Qurbani zabiera widza do Rostocku początku lat 90-tych. Entuzjazm zjednoczenia wśród mieszkańców byłego NRD szybko ustąpił wtedy narastającej frustracji. Kozłem ofiarnym stali się obcokrajowcy.

Zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=wvrl3WP_hJA

Po filmie odbędzie się spotkanie z autorem scenariusza, z Martinem Behnke.

Martin Behnke, ur. w 1978 w Berlinie Wschodnim. Reżyser, przede wszystkim filmów krótkometrażowych, autor scenariuszy i producent filmowy. Studiował teatrologię i anglistykę na Uniwersytecie w Lipsku oraz scenopisarstwo w Akademii Filmowej w Baden-Württemberg. Mieszka i pracuje w Berlinie.

Organizatorzy: Goethe-Institut w Warszawie, Ambasada Niemiec, Gutek Film

Kino Muranów.
ul. Gen. Andersa 5