Na scenie Muszli Koncertowej w Parku Skaryszewskim spotkają się dzieci z Indii, Estonii, Mołdawii, Hiszpanii i Ugandy. Uczestnicy Brave Kids zaprezentują pełen emocji spektakl, przygotowywany podczas 2-tygodniowych warsztatów artystycznych.

Finałowy Spektakl powstał pod okiem dwojga instruktorów artystycznych Brave Kids: Mateusza Mefo Godlewskiego i Kasi Venki.
Spektakl poprzedzi prezentacja artystyczna w wykonaniu polskich dzieci z rodzin goszczących.
W finałowym spektaklu Brave Kids wystąpią:


Uganda, Akademia Tańca Speed & Funky Dance
Mimo, iż większość rozpoczyna swą przygodę z Afrykańską Sztuką     
Gujja Ting zerkając przez okno, dzieci ze slumsów  Nabulagala w Kampali szybko zaczynają angażować się w kreatywne zajęcia. Młodzi ludzie, którzy pragną wyrażać siebie mają wspaniałą ku temu okazję w tej akademii. Organizacja, w celu poszerzenia artystycznego programu zapewnia zajęcia w różnych obszarach, od higieny po planowanie rodziny oraz niesie pomoc finansową ok. 30 dzieci tej społeczności. Tu mogą ćwiczyć tradycyjne, nowoczesne tańce, stepowanie i breakdance i dzielić się dziedzictwem Gujja.

Hiszpania, Estudio21
Miasto Walencja jest położone na wybrzeżu Morza Śródziemnomorskiego i jest słynne z uwagi na swój
ciepły, słoneczny klimat i wyśmienitą kuchnię. Grupa z Estudio21 przedstawi w skrócie kilka tradycyjnych styli tańca hiszpańskiego, w tym najbardziej popularny i podziwiany na świecie gatunek tańca z Andaluzji – Fandango z Walencji, uważane obecnie za jeden z głównych styli flamenco. Innowacyjny projekt powstał z myślą zapewnienia dzieciom możliwości rozwijania się w dyscyplinie, tak zaniedbywanej w państwowym szkolnictwie.


Mołdawia, Szkoła Tańca 'Reverence'
Burzliwa historia Mołdawii zaznaczyła swoje piętno czyniąc kraj najbardziej zróżnicowanym we wschodniej Europie. Połączenie kultur Mołdawii, Rumunii, Ukrainy, Rosji i Gagauzi stało się źródłem inspiracji dla twórczej pracy grupy ze szkoły 'Reverence'. Dzieci mają możliwość poznania tańców ludowych z różnych środowisk i szansę, by wzbogacić swój repertuar ucząc się klasycznego, latynoamerykańskiego i współczesnego stylu.


Indie, Fundacja Sarvam
Pochodzący z północnych Indii, Kathak, jest jednym z sześciu klasycznych form hinduskiego tańca. Jego nazwa oznacza „opowiadać historię”. Łączy on hinduską poezję religijną z rytmicznymi ruchami, muzyką
i pieśnią. Fundacja Sarvam promuje niezwykłą, hinduską sztukę jako narzędzie rozwijające dziewczęta z dwóch uboższych dzielnic New Dellhi.


Estonia, Zespół Folklorystyczny Sirguline
Estonia słynie ze Święta Pieśni i Tańca, które w 2003 zostało uznane przez UNESCO za arcydzieło niematerialnego dziedzictwa ludzkości. Grupa Sirguline pochodzi z małego miasteczka zwanego Märjamaa i wzięła udział w wielu ludowych obchodach. Zaśpiewają stare pieśni wywodzące się z narodowego folkloru, którego tradycja sięga 2000 lat. Ponadto, zaprezentują różne tańce ludowe – niektóre z nich liczą ponad 100 lat, inne są formą nowoczesnej sztuki.


Wstęp wolny
Honorowy patronat nad projektem Brave Kids co roku sprawuje UNESCO oraz Rzecznik Praw Dziecka.


Kontakt:
http://www.bravekids.eu/    
https://www.facebook.com/BraveKids/?fref=ts
https://www.youtube.com/channel/UCfLvDb15N4nt_i8ItNHNfpA

Park Skaryszewski
Muszla Koncertowa