Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz Stowarzyszenie 'Akademia Łucznica' i Bielański Ośrodek Kultury zapraszają na letnie koncerty, które będą realizowane w wyjątkowym miejscu - na pomoście nad Stawem Brustmana (Osiedle Wawrzyszew).

Harmonogram koncertów:

8 lipca (piątek), w godz.18.30 - 20.00: Zespół 'Agnieszka Kozłowska & Con Pasione' (śpiew - sopran, skrzypce, gitara, kontrabas). Spotkanie z muzyką klasyczną w najlepszym wydaniu. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory znane, lubiane z kręgu muzyki klasycznej, w tym operetkowo - musicalowej.

15 lipca (piątek), w godz.18.30 - 20.00: Zespół 'Dromenca' (śpiew, akordeon, skrzypce). Artyści popularyzują muzykę cygańską, łącząc tradycję i kulturę romską z elementami muzyki polskiej. Efektem współpracy muzyków jest piorunująca dawka emocji wychodząca z głębokich przeżyć i muzycznej wrażliwości.

22 lipca (piątek), w godz.18.30 - 20.00: Kwartet 'Klezmersi' (skrzypce, klarnet, perkusja, akordeon). Muzyka grana przez klezmerów, a zatem muzyków, którzy potrafią zagrać wszystko. W ich repertuarze znajdują się tematy muzyczne różnych narodowości. Składają się na nie utwory z różnych stron świata, m.in. utwory polskie, węgierskie, rumuńskie, żydowskie, bałkańskie, rosyjskie, niemieckie i inne.

29 lipca (piątek), w godz.18.30 - 20.00: Zespół 'Kapsell' (banjo/gitara, akordeon/śpiew, perkusja). Muzycy wykonują repertuar określany mianem 'folklor miejski'. Przeniesiemy się zatem do czasów starej Warszawy, kiedy to na ulicach przedmieść i w kafejkach królowała muzyka taneczna i piosenki z charakterystyczną gwarą.

Własne koce, leżaki oraz koszyki z przekąskami mile widziane!

Wstęp wolny!

Pomost nad Stawem Brustmana,
Osiedle Wawrzyszew

W razie deszczowej pogody: 
Bielański Ośrodek Kultury (sala koncertowa),
ul. Goldoniego 1.

Link do wydarzenia na stronie organizatora