Inflection Point wraz z Centrum Kultur Świata zaprasza na letni warsztat taneczny, 'Ladies Afro Dance' z Andym Camarą! Na uczestniczki czeka solidna dawka afrykańskiej energii w połączeniu z finezją etnicznego ruchu. Andy Camara przygotował unikatowy program warsztatów - tylko dla kobiet. Jego twórczość nie kończy się na wiernym odtwarzaniu tradycji afrykańskich, ale również na kreowaniu wspaniałych, nowatorskich rozwiązań choreograficznych. W warsztatowej choreografii sięgniemy do różnych tańców afrykańskich oraz poznamy piękno kobiety według gwinejskiej kultury. Profesjonalizm, soczysta porcja kobiecości i wspaniała zabawa gwarantowana!
 
Andy Camara to wybitny tancerz i muzyk gwinejski. Urodził się w Konakry w rodzinie o głębokich tradycjach artystycznych. Jego ojciec był szanowanym griotem, co sprawiało, że Andy od najmłodszych lat obcował z tradycyjną sztuką afrykańską. Od wczesnych lat szkolony był na tancerza. Współpracował z imponującą liczbą grup i baletów, między innymi: Ballet Farita, Ballet Kounkori Bamba, Ballet Merveille de Guinee, Ballet Djakhanki Kounda, Ballet Foniki, Academi Percusion (UNICEF). Aktualnie jest choreografem, a także dyrektorem artystycznym tancerzy i muzyków uznanego Ballet Sourakhata w Konakry, Matam. Jego głównym nauczycielem i mistrzem był Sorel Conti, tancerz Les Ballet Africains. Jest poważanym artystą w Gwinei i bardzo dobrym pedagogiem. Specjalnie na jego zajęcia przyjeżdżają tancerze z różnych stron świata, między innymi: Włoch, Francji, Japonii, Australii, USA. Jako pedagog ceniony jest również przez Afrykańczyków, zapraszany na warsztaty do różnych państw w samej Afryce, między innymi Senegalu, Burkina Faso czy Gambii. Jego twórczość nie zamyka się tylko na wiernym odtwarzaniu tradycji afrykańskich, ale również na kreowaniu wspaniałych, nowatorskich spektakli taneczno-muzycznych. Jego wyjątkowy styl charakteryzuje zarówno męska siła, jak i finezja oraz delikatność, które pięknie ukazuje w kobiecych i dziewczęcych rytmach tradycyjnych. Pracuje również jako muzyk (dundunista). W Polsce, od kilku lat promuje swoją kulturę, tworzy i współpracuje z różnymi grupami artystycznymi.
 
Warsztaty: 23 i 24 lipca 2016, godz. 13:00 - 14:30
Wymagany poziom: wszystkie poziomy
Zapisy i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 510 962 343
Uwaga! Ograniczona liczba miejsc! Gwarancją uczestnictwa w warsztatach jest rezerwacja miejsca pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz dowód wpłaty na konto Inflection Point, nr konta: 20 1050 1038 1000 0023 2228 9600. Jeśli warsztat zostanie odwołany z przyczyn organizacyjnych - uiszczone wpłaty zostaną zwrócone uczestnikom natychmiastowo. Jeżeli uczestnik z osobistych przyczyn po dokonaniu wpłaty zrezygnuje z warsztatów do dnia 22.07.2016 oraz poinformuje o tym organizatorów - wpłata zostanie zwrócona uczestnikowi. Jeżeli uczestnik nie pojawi się na warsztatach i nie poinformuje organizatorów o rezygnacji – uiszczona opłata nie zostanie zwrócona uczestnikowi.

 
Bilety: 60zł (przedpłata na konto do 22.07.2016 r.) / 70zł (wpłata gotówką na warsztatach)
 
Centrum Kultur Świata
ul. Skaryszewska 15 (2. klatka, 1. piętro)
METRO Stadion Narodowy
 
Organizator: Inflection Point