Pomost 511 zaprasza na poniedziałkowe wieczory w dedykowane tańcowi! Początkujący mogą przyjrzeć się technikom tańca, postawić pierwsze kroki, a obserwatorzy rozkoszować się widokiem tańczących profesjonalistów. W nadchodzący poniedziałek hipnotyzujące, intrygujące i zmysłowe TANGO!

Tango to pełen emocji, zmysłowości i intymności taniec ulicy, który w swej historii tak samo fascynował jak i oburzał. Tango pochodzi z Buenos Aires w Argentynie i Montevideo w Urugwaju, a jego pierwowzorem były hiszpańskie tańce habanera i flamenco. Ponad 100 lat temu tango pojawiało się w Europie, gdzie wkrótce zyskało olbrzymią popularność jako taniec towarzyski.

Milonga jest magicznym czasem dla tańczących tango, ale i obserwatorów, gdy mogą dzielić swój czas z przyjaciółmi na rozmowach i tańcu. Tradycyjnie milongi odbywają się wieczorami, by po dniu życiowych zmagań przyjemnie się zrelaksować. Taki wieczór pulsuje rytmem wewnątrz i na zewnątrz. Pogaduszki, zanurzone w objęciach pary, eleganckie stroje pań i panów, piękna muzyka oraz magiczny wewnętrzny czas objęcia, gdy dzielimy się energią, 'rozmawiamy' bez słów tworząc nowy niepowtarzalny obraz naszej 'rozmowy' bo tango to brak choreografii.

Lekcje poprowadzi Maria Gesse i Nazar Mikhalyk. Maria i Nazar to doświadczeni tancerze z ponad siedmioletnim doświadczeniem w nauczaniu tanga argentyńskiego, którzy 'wychowali' wielu bardzo dobrych tancerzy, a nawet instruktorów tanga. Jako instruktorzy kierują się filozofią, że żeby dobrze uczyć tanga należy nie tylko dobrze je tańczyć, ale także znać oraz rozumieć całą filozofię i kulturę z nim związaną. Maria i Nazar są przekonani, że każdy może nauczyć się tanga – potrzebna jest tylko chęć do nauki. Stosują jasną metodykę nauczania i starają się podchodzić do uczniów na tyle indywidualnie na ile to tylko możliwe.

O muzykę tego wieczoru zadba Dj Przemysław Mielcarek.

Na wieczór z tangiem przygotowany zostanie parkiet z linoleum dla wygody tańczących.

Lekcja: 20:30 - 21:30
Milonga: 21:30 - 23:00

 

Wstęp wolny!

Organizator: Pomost 511
Partner i współorganizator: Fundacja Energia Tanga
Patroni: WaszaWawa.pl, Example.pl, Prosto.ale.krzywo, Warsawholic, CGK Warszawa, Radio Kampus

Pomost 511
bulwar Flotylli Wislanej

Link do wydarzenia na stronie organizatora