Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza na kilkumiesięczny cykl zajęć dla dorosłych i młodzieży dotyczący podobieństw, różnic oraz dialogu między trzema religiami – judaizmem, chrześcijaństwem i islamem.

Postanowiliśmy przyjrzeć się tym trzem wielkim religiom monoteistycznym oraz ich wyznawcom, żeby w kontekście współczesnych konfliktów i napięć spróbować zrozumieć ich wzajemne relacje. Podczas warsztatów i spotkań będziemy poruszać tematy związane z liberalizacją i radykalizacją wiary, otwartością na zmiany czy na osoby niewierzące. Ważnym punktem będzie również przyjrzenie się sytuacji kobiet oraz podejściu do małżeństwa. Celem zajęć jest budowanie postawy wzajemnego szacunku, otwartości i zrozumienia, dlatego na cykl zapraszamy zarówno osoby niewierzące, jak i będące wyznawcami różnych religii. Spotkania w małej, warsztatowej grupie będą przeplatać się ze spotkaniami dla większej publiczności, podczas których filozofowie i znawcy religii, Halina Bortnowska, Stanisław Krajewski i Andrzej Saramowicz będą dyskutować ze sobą na wybrane tematy, posiłkując się tekstami z Biblii Hebrajskiej, Nowego Testamentu oraz Koranu.

Zwieńczeniem cyklu będzie praca nad dyskusją otwartą dla publiczności, która odbędzie się w styczniu i będzie dotyczyła dialogu międzyreligijnego.

25 sierpnia między godziną 18.00 a 19.00 odbędzie się  spotkanie z koordynatorką cyklu, które będzie miało formę dyżuru. Zapraszamy na nie osoby, które będą miały szczegółowe pytania dotyczące uczestnictwa w cyklu.
Cykl rozpocznie się 12 września i zakończy 16 stycznia 2017 roku.


Komponent 'Oblicza różnorodności' realizowany jest w ramach projektu 'Żydowskie dziedzictwo kulturowe'.
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
formularz zgłoszeniowy do pobrania http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/miedzy-religiami

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
ul. Anielewicza 6