Chociaż pogoda tego lata nie rozpieszcza, a wakacje chylą się ku końcowi, Targ Śniadaniowy zaprasza na prawdziwie gorący weekend! W najbliższą sobotę 27 sierpnia na Żoliborzu i w niedzielę 28 sierpnia na Mokotowie na Targu zagości jedzenie, kultura, rytmy, muzyka i energia Ameryki Południowej i Północnej!

Amatorzy amerykańskich smaków będą mogli wybierać spośród frykasów kuchni meksykańskiej, brazylijskiej, boliwijskiej, ale też kubańskiej czy karaibskiej. Pojawi się także tex-mex i inne pyszności popularne w Stanach Zjednoczonych jak pancake'i, amerykański grill i gofry, luizjańskie chilli con carne oraz oczywiście najlepsze burgery w mieście! Wśród produktów rodem z drugiej półkuli znaleźć będzie można oryginalne meksykańskie hamaki, świeży sok z młodych kokosów i cytrusów, egzotyczne przyprawy, herbaty i kawy świeżo mielone dla klientów i importowane z USA sosy i słodycze.

W sobotę na Żoliborzu od 11:00 zespół 'Bloco da Polonia', założony przez najlepszych sambistów w Polsce pod kierunkiem Leo Vilhena, rozgrzeje gości prawdziwą, tradycyjną sambą prosto z Rio de Janeiro! Natomiast w niedzielę na Mokotowie od 12:00 do tańca w rytmie salsy, merengue, son , cha cha, cumbia porwą Mariachi Los amigos. Tradycyjnie nie zabraknie aktywności i atrakcji dla dzieci i dorosłych.  O 12:30 w sobotę i w niedzielę szkoła kulinarna Little Chef zaprosi na pogadankę i pokaz kulinarny 'Dlaczego Ameryka nie nazywa się Kolumbia i jakie warzywa i owoce zawdzięczamy odkrywcom Ameryki?', podczas którego poczęstuje i wtajemniczy w recepturę 'napoju wodzów'. W przerwach biesiadowania każdy śmiałek będzie też mógł spróbować rozbić kolorową, tradycyjną piniatę i sprawdzić co kryje się w środku. Najmłodsi znajdą słodkości, ale starsi mogą spodziewać się co najmniej kilku nietypowych niespodzianek.


Targ Śniadaniowy na Żoliborzu
w każdą sobotę od 9:00 – 16:00
Al. Wojska Polskiego róg z ul. Śmiałą

Targ Śniadaniowy na Mokotowie
w każdą niedzielę od 10:00-17:00
Skwer AK Granat (róg ul. Puławskiej i Woronicza)

Więcej aktualnych informacji na temat atrakcji i wystawców podczas weekendu tematycznego można znaleźć:
https://www.facebook.com/events/288063418219167/permalink/296091047416404
https://www.facebook.com/targsniadaniowy
www.targsniadoaniowy.pl

Partnerem Targu Śniadaniowego jest Kropla Beskidu