'Według mnie świat najlepiej poznawać na rowerze. Jeszcze lepiej – spotykając się jak najwięcej z ludźmi. Pretekstem do spotkań mogą być mity i legendy – kiedyś często opowiadane, dziś nieco zapomniane. Tak powstał pomysł na Opowieści w drodze – rowerową wyprawę przez Karpaty połączoną z opowiadaniem huculskich baśni i legend. Łuk Karpat od Bielska-Białej do przełomu Dunaju przejechaliśmy rowerami. Po drodze opowiadaliśmy legendy karpackie i słuchaliśmy bardziej współczesnych opowieści mieszkańców i mieszkanek tego rejonu...'

Jeśli chcesz wiedzieć:
- jak Bóg wspólnie z Szatanem tworzyli świat – i właściwie dlaczego się pokłócili?
- co zrobić, gdy twoja dziewczyna okazuje się być wiedźmą?
- kim są mawki i czuhajstry?
- dlaczego na świecie nie ma jednorożców?

W pierwszej części spotkania opowiem kilka wybranych legend i opowieści, w drugiej – o samej podróży, polecanych miejscach po drodze i o tym, jak podróżuje się rowerem po Karpatach i Bałkanach – samemu i w towarzystwie, postaram się wybrać kilka ciekawych zdjęć z wyjazdu.

Do tego typu wyjazdu postaram się przekonać nieprzekonanych, zainteresowanym mogę polecić kilka naprawdę wartych zobaczenia tras i pomóc rozwiązać dylemat czy jechać Transalpiną czy Transfagaraską, gdzie spać, co warto a czego nie warto pakować do sakwy.

Opowiadać będzie Michał Tragarz – Opowieści w drodze

Wstęp wolny

Południk Zero,
ul. Wilcza 25

Wydarzenie na Facebooku