Muzeum Azji i Pacyfiku oraz TAI CHI Szkoła Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego zapraszają na wykład, podczas którego Mistrz Zhou Xuan Yun opowie o historii i filozofii taoizmu. Dowiemy się jakie były korzenie taoizmu, jak powstawały pierwsze stowarzyszenia, świątynie, usłyszymy historie związane z dawnymi chińskimi mistrzami. Mistrz omówi różne kierunki taoizmu i różnice w praktykach. Dowiemy się jakie były doświadczenia Mistrza z pobytu w świątyni Wudang i jaką rolę odgrywa taoizm w nowoczesnym społeczeństwie. Będzie również czas na pytania.
 

Mistrz Zhou Xuan Yun
Mnich taoistyczny Zhou Xuan Yun (wym. ang.: Joh Sh-wen Yoon, wym. polska: Dżou Szłen Jun) 周玄云, urodził się w roku Małpy w małej wiosce w środkowych Chinach, w prowincji Henan.
W wieku 13 lat, posłany przez rodziców na górę Wudang, która jest źródłem taoizmu i Tai Chi Chuan. Mieszkał w Taoistycznej Akademii Sztuk Walk (Daoist Association Martial Arts Academy), w historycznym Pałacu Purpurowych Chmur (Purple Cloud Temple). Po latach nauki, został instruktorem Tai Chi i Kung Fu. Mistrz Zhou został uznany XV pokoleniem przekazu Wudang San Feng.
Wszyscy, którzy trenują na Górze Wudang są poddawani jednym z najbardziej wymagających treningów siłowych na świecie. Trening rozpoczyna się wcześnie rano, trwa wiele godzin. Często widuje się adeptów obładowanych workami z piaskiem, wbiegających pod górę i zbiegających w dół i z powrotem. Przez 9 godzin dziennie rozciągają się, poznają stare formy i trenują z bronią. Pomimo tego, że setki osób studiują na Górze Wudang, zaledwie kilkoro z nich rocznie otrzymuje status instruktora i dostępuje możliwości poznania sekretnych praktyk.
W wieku 16 lat Xuan Yun rozpoczął życie mnicha taoistycznego, rozpoczął studia filozofii taoistycznej oraz praktyki duchowe. Xuan Yun pozostaje jedynym adeptem Wudang z linii sztuk walk, który poświęcił lata swojego życia na głębokie studiowanie taoizmu, przechodząc najbardziej tradycyjny system szkolenia na mnicha taoistycznego. Reprezentuje ortodoksyjny odłam taoizmu, przebył szkolenia w zakresie rytuałów, recytacji mantr, wróżb i alchemii. Xuan Yun jest oficjalnie uznanym uczniem Mistrza Li Guang Fu 李光富 Prezesa Chińskiego Stowarzyszenia Taoistycznego (中国道教协会会长). W wieku 20 lat Xuan Yun opuścił świątynię, aby rozpocząć życie mnicha wędrującego. Przez 4 lata podróżował samotnie po całych Chinach, od świątyni do świątyni. Poszukiwał mistrzów sztuk walk, praktykował oraz posiadł nowe umiejętności. Ostatnio Xuan Yun dzieli swój czas pomiędzy Chiny i USA. Mieszka w Bostonie, pracuje nad materiałami dydaktycznymi na DVD obejmującymi Tai Chi Chuan, Kung Fu, Qigong itd. Poświęcił swoje życie na zachowanie i propagowanie sztuk Wudang. Od 20 lat pracuje jako nauczyciel, prowadził warsztaty w ponad 25 krajach, dla młodych i dla starszych osób. Co roku latem organizuje wyjazd szkoleniowy do Chin. Prywatnie, Xuan Yun lubi wędrówki, gra na flecie bambusowym. Jest dobrym kucharzem.
http://daoistgate.com/
https://www.facebook.com/DaoistGate

Mistrz Zhou Xuan Yun przebywa w Polsce na zaproszenie TAI CHI Szkoły Taijiquan Mariusza Sroczyńskiego i TAI CHI STUDIO, gdzie prowadzi warsztaty na temat Taiji Wudang i Qigong Czterech Pór Roku. (Kontakt w sprawie warsztatów: mariusz.sroczynski@szkolataichi.com. TAI CHI STUDIO, ul. Belwederska 26/30, www.taichistudio.pl)

Wstęp: 20 zł

Muzeum Azji i Pacyfiku,
ul. Solec 24

www.muzeumazji.pl