Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na performans amerykańskiej artystki Cary Benedetto. Performans Cary Benedetto sytuuje się w centrum wzajemnych powiązań feminizmu, języka i etyki. Prekaryjny język i podmiot wskazują na bezbronność niezbędną w krytyce 'ja', jak i również rozleglejszych systemów władzy. Głosy uznają siebie nawzajem, wspierając wymianę między kobietami i proces stawania się kobietą jako kształtowania podmiotowości.
'Nie wszystko może się zdarzyć' to antyklimaksowy non-event z performansami podejmującymi grę z językiem i kontaktami erotycznymi. By w nim uczestniczyć, musisz być osobą samoidentyfikującą się jako kobieta lub trans lub zostać zaproszona/y przez kobietę lub osobę transpłciową. Artystka jest także pisarką tekstów erotycznych i zaprasza publiczność również 21 i 22 września do wspólnej rozmowy i aktywności w formacie swobodnego performansu. Wysiłek i praca kobiet, mianowicie pracownic seksualnych, są dyskretne i ignorowane w kapitalizmie. W imię postępu kapitalizm domaga się wykorzystania wszelkich dostępnych przestrzeni, zarówno materialnych, jak i wyobraźniowych. Wynaleziono wprawdzie rozmaite sposoby na śledzenie ludzkiego postępu, dostarczanie dowodów na jego istnienie, ale w warunkach kapitalizmu postęp okazał się w istocie grą w relatywne zadłużenie. Od zarania dziejów filozofki twierdziły, że wygłodniałe ciało trzeba odczytywać jako przekaz społeczny, jako narzędzie walki o samoupodmiotowienie. Zgodnie z tym przekonaniem performerki, którym zostało wypłacone wynagrodzenie pracownic seksualnych, będą szukały swych relatywnych strat – będą je śledziły i określały ich miarę za pomocą kalendarzy, krokomierzy, pisanych i wygłaszanych tekstów, kochanków, pieniędzy i innych wymian promujących stratę lub malejący zysk.
Udział i performans:
Miękkie usta i Twarde komunikaty - Edyta Jarząb, Mia Von Matt, Helena Malewska, Barbara Klicka, i inni
Technologia spa - Robert M Ochshorn
Toasty, noty i cytaty - Monika Szczukowska, Wiktor Dynarski (prezydent Fundacji Trans-Fuzja), Joanna Ostrowska, i inni
Tłumaczenie: Katarzyna Makaruk
Fundacja Trans-Fuzja: partner w zmienianiu języka, który wspiera nowe drogi zrozumienia siebie nawzajem w miłości
Wstęp wolny za wcześniejszym RSVP dla pierwszych 150 osób. Aby wziąć udział w performansie, musisz być osobą samoidentyfikującą się jako kobieta lub trans lub zostać zaproszona/zaproszony przez kobietę lub osobę transpłciową. Prosimy o zaznaczenie jako kto się identyfikujesz, a jeśli zostałeś zaproszona/y o podanie osoby zapraszającej.
Prosimy o przesyłanie RSVP na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Pańska 3