Fundacja Afryka Connect oraz Centrum Wielokulturowe w Warszawie serdecznie zapraszają na cykl warsztatów dla dzieci 'Afryka oczami dziecka'. Cykl rusza już w najbliższą sobotę!

W związku z rozpoczynającym się wkrótce projektem pt. 'Afryka oczami dziecka' Fundacja Affryka Connect zaprasza dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do wzięcia udziału w warsztatach w ramach projektu 'Afryka oczami dziecka'. Zajęcia są skierowane zarówno do dzieci, jak i ich rodziców. Celem spotkań jest poznanie przez dzieci kontynentu afrykańskiego, różnorodności kultury i sztuki afrykańskiej, zapoznanie się z życiem codziennym mieszkańców Afryki. Podczas spotkań tematycznych dzieci będą miały okazję zaprezentowania swoich talentów, rozwoju kreatywności oraz zdobycia nowych umiejętności. Wydarzenie jest też świetną okazją bezpośredniego kontaktu i dialogu z Afrykanami mieszkającymi w Warszawie.

Projekt realizowany jest w celu zwiększenia świadomości kulturowej oraz kształtowania dialogu międzykulturowego wśród najmłodszych. Projekt ma na celu kreowanie pozytywnego wizerunku Afrykanów, rozwijanie otwartości i szacunku dla innych kultur.

Program
01.10.16, 14:00-18:00, Robienie warkoczyków, malowanie plemiennych makijaży, wykonywanie własnych masek i amuletów
08.10.16, 14:00-18:00, Bawimy się w afrykańskie zabawy
15.10.16, 14:00-18:00, Afrykańska muzyka
22.10.16, 14:00-18:00, Przygotowanie zabawek Galimoto

Więcej informacji na stronie: www.afrycon.org

 

Wstęp wolny!

Centrum Wielokulturowe w Warszawie
ul. Jagiellońska 54 (wejście od pl. Hallera)

www.afrycon.org