Już niebawem rusza Festiwal Afro Dance! Fundacja African Roots zaprasza na warsztaty tańca i warsztaty rytmiczne, które będą miały miejsce podczas 6. edycji wydarzenia.

Afro Revolution jest corocznym międzynarodowym festiwalem tańców afrykańskich, odbywającym się w Warszawie od 2010 roku. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja African Roots. Pomysłodawcą projektu Anna Zakrzewska. Afro Revolution to projekt prezentujący różnorodność stylów i technik tanecznych z Afryki. Przyciąga on nowych adeptów tańca, dla których afro to przygoda z nieznanym. Podczas Festiwalu odbywają się warsztaty tańca i warsztaty rytmiczne z wykwalifikowaną międzynarodową kadrą i mistrzami baletów afrykańskich. Dzięki warsztatom uczestnicy poznają historię tańca, kulturę i różnorodność technik wywodzących się z wielu regionów Afryki. Oprócz zajęć, uczestnicy festiwalu biorą udział w imprezach tanecznych i koncertach organizowanych  w ramach wydarzenia.

6 edycja Festiwalu odbędzie się pod tytułem Sabar Revolution. Tegoroczne wydarzenie będzie poświęcone technice Sabar. Będziemy poznawać rytmy, kroki i kulturę wybranych aktów tańca. Sabar to przepiękny taniec afrykański z regionów Senegalu i Gambii. Mało popularny w naszym kraju, dlatego to świetna okazja, by poznać coś nowego. Warsztaty poprowadzi znakomity tancerz i choreograf Diene Sagna wraz z tancerką Helene Sagna, która pokaże kobiecą stronę tego silnego tańca. Do tancerzy dołączy senegalska ekipa bębniarzy, która zagra podczas warsztatów i na sobotnim koncercie.

Sabar to bardzo energiczny i dynamiczny taniec z Senegalu. Nazwa tańca wywodzi się od samych instrumentów – bębnów sabar, na których bębniarz gra jedną ręką i pałką. Ten taniec to nie tylko ekspresyjny ruch całego ciała, ale również gra emocji, kokieteria i wyraz nastrojów. Polecamy go wszystkim, którzy szukają energetycznych, ciekawych i nie koniecznie łatwych, ale pięknych form tańca. Gwarantujemy genialną zabawę z rytmem i dużo zdrowego ruchu.

Program:

15.10.2016, piątek:
18:00-19:30 – podstawy sabaru
19:45-21:15 – podstawy sabaru i rozwinięcie

16.10.2016, sobota:
11:30-13:00 – I rytm
13:15-14:45 – II rytm
15:30-17:00 – III rytm

Wstęp
jedne zajęcia/ one class: 60 zł
full pass: 270 zł (5 lekcji)
opłaty należy kierować na konto
Fundacja African Roots, 75 1140 2017 0000 4002 1302 7468

Zapisy
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Festival of African Dances in Warsaw
Karolkowa 56

www.afrodancefestival.pl

Link do wydarzenia na stronie organizatora