Miesiąc Elul wyznacza idealny czas na refleksję i planowanie zmian w nadchodzącym roku. Tuż przed świętem Rosz Haszana zapraszamy Was na wspólne przygotowania do nowego roku, czyli właściwie na małe spa dla ciała i duszy.
Pochylimy się nad tym co oznacza dla nas Rosz Haszana, przypomnimy sobie czemu nowy rok wypada właśnie teraz i jakie jeszcze niespodzianki kryją się w kalendarzu żydowskim, zajmiemy się kwestią planu działania na nowy rok i medytacji oraz wspólnie przywitamy Szabat zapaleniem świec.
Oprócz kroków ku odnowie duchowo-intelektualnej, beauty salon Dziewczyny zadba też o stronę cielesną naszych przygotowań oferując małe, acz jak znaczące zabiegi pielęgnacyjne na dłonie i twarze oraz zaopatrzą nas w kosmetyczne co nieco, żebyśmy z podniesionymi głowami mogli w nowym roku wprowadzać plany w czyn.

Motto medytacji noworocznej na Rosz Haszana 5777: 
'Nie można wierzyć w Boga nie wierząc w człowieka, nie można wierzyć w człowieka, nie wierząc w siebie.' (prof. Jerzy Strojnowski)

W książce 'Medytacja Żydowska' Aryeh Kaplan pisze: 'W głównym nurcie judaizmu istnieje bogata tradycja medytacji. Wielu spośród najbardziej znaczących przywódców duchowych, rabinów i cadyków korzystało z różnych technik medytacyjnych'.
Medytacja służy zanurzeniu się w głębokie doświadczenie duchowe i odkrywaniu swojej prawdy, sensu i wartości swojego życia. 

Na potrzeby tej chwili - przełomu starego i nowego roku, posłużymy się medytacją-wizualizacją inspirowaną przez amerykańskiego Żyda polskiego pochodzenia, profesora studiów religioznawczych w Vassar College Ricka Jarowa.

'Na początku nowego roku warto przyjrzeć się naszemu życiu i zobaczyć co wymaga kontynuacji, pielęgnacji i rozwoju, a co jest już stare i zużyte i przestało nam służyć. Proponuję zatrzymać się w biegu i poświęcić więcej uwagi temu co chcielibyśmy zmienić w naszym stylu życia i co wyłania się dla nas jako nowe. Jakie twoje dążenia, pragnienia, marzenia najbardziej domagają się spełnienia?'
Tanna J-M

Tanna Jakubowicz Mount, psychoterapeutka, prezeska Polskiego Forum Transpersonalnego. Należy do Drugiego Pokolenia. Jedną z jej intencji jest dążenie do porozumienia i pojednania ludzi różnych kultur i tradycji duchowych. Od 15 lat prowadzi Spotkania Otwarte na Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Zasiada w Radzie Starszyzny EUROTASu.

Program:
18:00 - medytacja z Tanną Jakubowicz Mount
18:30 - Kalendarz żydowski i znaczenie Rosz Haszana oraz wspólne zapalenie świec
19:00 - ćwiczenia z planowania z coachem Piotrem Cieplińskim
 
Koszt udziału w kwocie podstawowej: 30zł. od osoby (20zł. z aktualną kartą członkowską JCC Warszawa). Każde dodatkowe 10zł. wykraczające poza kwotę podstawową wesprze JCC w dalszych działaniach i organizacji kolejnych wydarzeń.
 
Zapisy: do 28 września (lub do wyczerpania miejsc) na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Jewish Community Center
ul. Chmielna 9A