Fundacja Partytura i Centrum Promocji Kultury zapraszają na koncert portugalskiego chóru Alma de Coimbra, (Voices from Portugal).

Byli studenci Uniwersytetu w Comibrze, obecnie zamieszkujący różne regiony Portugalii jak i Regiony Autonomiczne - Maderę i Azory, spotykają się regularnie w Comibrze, aby wspólnie przygotowywać się do występów artystycznych, gdyż ich pasją jest muzyka. Ta idea, wspólnego dzielenia się pasją do muzyki, narodziła się, gdy studiowali. Jednak nadal chcą ją kultywować.

Prawdą jest, że Alma de Coimbra (Voices from Portugal) posiada unikalne cechy, którymi nie mogą pochwalić się inne chóry.
Trzon grupy stanowi chór męski, a portugalska gitara, unikalny instrument w skali światowej, zajmuje bardzo ważne miejsce na scenie podczas ich występów.
Wszystko to dzięki talentowi i kreatywności dyrygenta, odpowiedzialnego za rozległy repertuar chóru. Składają się na niego oryginalne aranżacje wielkich portugalskich motywów muzycznych oraz dzieł języka portugalskiego, specjalnie dostosowanych do tego chóru - chóru męskiego, któremu regularnie towarzyszy na scenie fortepian i bas, a czasami również inne instrumenty, takie jak trąbka, skrzypce i/lub perkusja.

W trakcie swojej 10-letniej, zaangażowanej działalności, zagrali ponad 200 koncertów. Nie tylko w Portugalii i jej Regionach Autonomicznych - Maderze i Azorach, ale również za granicą. Ich występy można było oglądać między innymi w Makau, Timorze Wschodnim, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Tunezji, S. Tome, Hiszpanii, Belgii, Austrii, Czechach, Etiopii, we Włoszech, a także na Wyspach Zielonego Przylądka oraz na Bali (Indonezja).

Jeden z wielkich Portugalskich kompozytorów powiedział: 'Alma de Coimbra odnosi sukcesy w Portugalii i na całym świecie, śpiewając wyłącznie portugalskie utwory. (...) Twórczość Alma de Coimbra jest hołdem dla języka portugalskiego i portugalskich kompozytorów.'

Z pewnością, w twórczości grupy nie chodzi tylko o muzykę. Jest to projekt znacznie szerszy, w służbie portugalskiej muzyce i kulturze.

Wstęp wolny

Centrum Promocji Kultury,
ul. Podskarbińska 2

www.cpk.art.pl/