W organizowanym po raz czwarty Warszawskim Tygodniu Kultury bez Barier weźmie udział kilkadziesiąt instytucji nie tylko z Warszawy, ale i z innych miast Polski. Muzea, teatry, domy kultury i inne organizacje przygotowują specjalne wydarzenia lub dostosowują swój aktualny repertuar do potrzeb osób mających ograniczony dostęp do kultury. Program składa się z pokazów filmowych, warsztatów, oprowadzań i spektakli teatralnych, które służą integracji pomiędzy osobami z różnymi rodzajami niepełnosprawności i osobami sprawnymi.

W październiku w ramach Warszawskiego Tygodnia Kultury bez Barier w Muzeum POLIN odbędą się:


7 października, godz. 16.00-18.00
Życie - oprowadzanie tematyczne po wystawie stałej z tłumaczeniem na Polski Język Migowy


W trakcie spaceru przybliżymy zwiedzającym obrzędy związane z cyklem życia żydowskiej kobiety i mężczyzny. Zwiedzający dowiedzą się, w jakich okolicznościach dziecko otrzymuje imię, co to są bat i bar micwa, dlaczego ślub żydowski odbywa się pod chupą i jak wyglądają kolejne etapy pogrzebu. Spacer ścieżką tematyczną Życie będzie wyjątkową wyprawą w świat żydowskich rytuałów.    
Wstęp wolny, rezerwacja przez stronę: www.wtkbb.pl

8 października, godz. 11.00-14.00
Odtwarzamy dźwięki przedwojennej ulicy Zamenhofa – warsztat dla osób z dysfunkcją wzroku

W czasie warsztatu zrekonstruujemy i nagramy dźwięki, które towarzyszyły przedwojennemu życiu ulicy Zamenhofa, a także poznamy narzędzia i metody pracy wykorzystywane w profesjonalnym studio dźwiękowym. Dźwięki odtworzone i zarejestrowane przez uczestników posłużą jako materiał do przygotowania spaceru dźwiękowego w przestrzeni Muranowa, który odbędzie się 22 października w godz. 11.00-13.00, na który serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników warsztatu. Wydarzenie poprowadzą reżyser i imitator dźwięku – Jan i Bartek Woźniakowie.
Wydarzenie w ramach projektu Dźwięki przedwojennej ulicy Zamenhofa
 
8 października, godz. 16.00-18.00
Jedno spotkanie, dwie galerie – spacer po wystawie dla osób z dysfunkcją wzroku

W czasie spotkania zapoznamy się szczegółowo z treściami dwóch pierwszych galerii wystawy stałej Muzeum POLIN: Pierwsze spotkania - opowiadającej o dziejach Żydów na polskich ziemiach od X do początku XVI w. i Paradisus Iudaeorum, która mówi o rozkwicie żydowskiego osadnictwa i samorządności, myśli filozoficznej i drukarstwa w latach 1569–1648. Spacer z audiodeskrypcją i użyciem tyflografik.


Wstęp wolny!
Rezerwacja przez stronę: www.wtkbb.pl

Muzeum Żydów Polskich Polin
ul. Anielewicza 6