Zapraszamy na koncert amerykańskiej wokalistki Moriah Woods oraz zespołu Henry David’s Gun.

Moriah Woods, zamieszkała w Puławach songwriterka pochodzi z USA. Muzykę ma we krwi, jej matka jest skrzypaczką, ojciec - muzykiem rockowym. Już jako nastolatka wyprowadziła się z domu by grać i podróżować. Po powrocie w rodzinne strony Woods zajęła się pisaniem własnych utworów.
W grudniu 2013 roku ukazał się jej pierwszy album zatytułowany 'Bring the Rain'. Co ciekawe, krążek nagrała samodzielnie we własnym domu. Płyta zawiera dziesięć kompozycji utrzymanych w stylistyce amerykańskiego folku lat 20.
Zaangażowana jest także w działalność zespołu The Feral Trees. Ma na swoim koncie koncerty w Niemczech, Holandii, Belgii, Francji, USA, Węgrzech i Słowacji.
W Warszawie zagra z całym zespołem. Koncert odbędzie się w ramach premiery nowej płyty.
 
Skład zespołu:
Moriah Woods - Wokal/gitara/banjo
Mariusz Antas - Bass
Michał Glos - Perkusja
 
Henry David's Gun to trio: Wawrzyniec Dąbrowski, Maciej Rozwadowski i Michał Sepioło. Możecie ich kojarzyć z poprzednich projektów takich jak Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam. Każdy z muzyków gra na kilku instrumentach. Henry David’s Gun, to zespół z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Trio pozostaje wierne czemuś, co można określić jako 'analogowo-akustyczne' podejście do muzyki.
Relacje między ciszą, a dźwiękami tworzą w Henry David’s Gun nabrzmiałą emocjami warstwę rozcinaną charakterystycznym męskim wokalem. Nagrywane w pomieszczeniach drewnianego wiejskiego domu kompozycje nie obfitują w stricte rockowe, agresywne zagrania. Towarzyszą im natomiast specyficzny puls oraz utopione w głębokich pogłosach, niemalże baśniowe brzmienia przywodzące na myśl twórczość takich artystów, jak choćby Foreign Fields, Bon Iver, czy nawet Nick Cave.
Trio zjechało w 2015 roku całą Polskę zbierając rzeszę fanów i pozytywnych recenzji w mediach. Ich muzykę gra coraz więcej stacji radiowych, zapraszani są na pierwsze zagraniczne występy.
 
Wstęp: Bilety - 20 zł. (dostępne na bramce przed koncertem)
 
Klub Hydrozagadka
ul. 11 Listopada 22