Staromiejski Dom Kultury prowadzi nabór wolontariuszy, którzy odwiedzać będą przedszkola, szkoły, domy dziecka i inne placówki dla dzieci, opowiadając najmłodszym opowieści zebrane w książęce 'Bajki międzykulturowe' w ramach projektu 'Kultura Otwartości'.

Grioci w kulturze Afryki Wschodniej od wieków byli szanowanymi strażnikami kultury i tradycji, opowiadaczami historii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wcielić się w rolę Griota i przybliżyć dzieciom świat baśni, przygód i różnorodnych kultur.

Zapewniamy szkolenie z opowiadaczem – 22 lub 23 października 2016 o godzinie 9:00, (do wyboru jeden dzień). Podczas szkolenia uczestniczy zapoznają się i sprawdzą w praktyce różne techniki interaktywnego opowiadania bajek oraz wezmą udział w warsztatach tańca afrykańskiego z Andym Camarą – prawdziwym Griotem z Gwinei (listopad 2016).

Spotkania z dziećmi będą odbywały się od listopada do połowy grudnia 2016.

Udział bezpłatny.

Kontakt i zapisy: Staromiejski Dom Kultury, Paulina Zając, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 8312375 w.141

Kultura Otwartości
W Staromiejskim Domu Kultury trwa program edukacji kulturalnej, którego główną ideą jest kształtowanie postaw równościowych, solidarnościowych oraz otwartości, tolerancji i zrozumienia dla innych kultur. Dąży on również do stworzenia płaszczyzny dla dialogu międzykulturowego łącząc edukację kulturalną z międzykulturową, elementami edukacji globalnej i działaniami artystycznymi. Łączy zarówno uczestników w różnym wieku, jak też z różnych środowisk społecznych oraz kręgów kulturowych.

Wydarzenie zostało objęte patronatem portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur.

www.kulturaotwartosci.sdk.pl