Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się 27. października (czwartek) o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha, by tym razem wyruszyć na wyprawę podążającą trasą Jedwabnego Szlaku.
 
Ideą „Wikiwyprawy Chiny 2015” było zgromadzenie materiału fotograficznego na potrzeby takich projektów, jak Wikipedia, Wikipedia Commons i Wikipodróże. Zdjęcia te nie są kolejnym katalogiem na dysku, lecz służą do ilustracji artykułów i książek, a dzięki udostępnieniu wolnej licencji mogą korzystać z nich internauci z całego świata. Dzięki odwiedzeniu takich miejsc, jak Słowacja, Węgry, Serbia, Bułgaria, Turcja, Gruzja, Zerbejdżan, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan i Chiny powstał bogaty materiał dokumentujący ślady obecności Polaków na jednym z najbardziej znanych szlaków. I tak oto pięciu podróżników z listą miejsc do odwiedzenia, objuczonych aparatami, statywami i dronem, wpakowało się do 21-letniego busa i ruszyło z Warszawy do Pekinu. Po drodze musieli stawić czoła niebezpiecznym przygodom, chińskim wymogom formalnym i wielu trudnościom logistycznym. Pomimo tego osiągnęli szczyt podróżniczych marzeń, podziwiając Baku, Morze Kaspijskie, Samarkandę, Kaszgaru i Wielki Mur Chiński. 
 
Passion4travel.pl: Spotkania Podróżnicze w Kinie Praha
to cykl comiesięcznych spotkań miłośników
samochodów terenowych i turystycznego enduro. Pokazy filmów i slajdów z wypraw do najdalszych
zakątków świata, rozmowy z organizatorami wyjazdów, a także porady od bardziej doświadczonych podróżników.
Passion4travel.pl jednoczy ludzi gotowych porzucić znane i przetarte szlaki, by – dzięki niezależności, jaką daje samochód lub motocykl – dotrzeć dalej i poczuć więcej.

Zapraszamy wszystkich miłośników podróży na spotkania z cyklu Passion4travel.pl: Spotkania podróżnicze w Kinie Praha!
 
Cena biletu – 15zł

REZERWACJA BILETÓW:
Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel.: (22) 343 03 10

---------------------------------------------------------
Cykl objęty patronatem medialnym portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur