Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprasza na spacer tematyczny - 'Powiew Dalekiego Wschodu', który odbędzie się w ramach cyklu Historia Mniej Znana.

Wilanowscy właściciele, tak jak inni możni minionych wieków, zafascynowani byli kulturą Dalekiego Wschodu. Kolekcje niezwykłych przedmiotów od zawsze uświetniały wyposażenie pałacowych wnętrz. Podczas spaceru przyjrzymy się bliżej tym obiektom, poznamy ich historię oraz zachwycimy się ich oryginalnym pięknem. Przykładem może być stół Nanban, jeden z czterech zachowanych na świecie mebli z pogranicza rzemiosła japońskiego i europejskiego. Poznamy główne różnice między sztuką japońską i chińską. Przyjrzymy się chińskiej lalce, kołderce oraz licznym naczyniom i zastanowimy się, jak Europejczycy wyobrażali sobie Daleki Wschód. Nie zapomnimy również o meblach zdobionych techniką laki. Czerwone szafki pochodzące z warsztatu Martina Schnella przypominają nam o wpływie kultury orientalnej na sztukę zdobniczą mebli w Europie XVIII wieku.

Spacer odbędzie się w ramach Japońskiego Października.

Historia Mniej Znana to cykl spacerów tematycznych po pałacu oraz ogrodach, po wystawach stałych i czasowych adresowanych do odbiorców dorosłych. 

Rezerwacja: nie obowiązuje, ale grupa może liczyć do 25 osób.
Miejsce zbiórki:
 szatnia w pałacu lub w przypadku spaceru po parku – przy kasie muzeum na przedpolu. 
Bilet: obowiązuje bilet wstępu do pałacu lub do parku. Razem z biletem należy odebrać bezpłatną naklejkę uprawniającą do udziału w spacerze (w przypadku spaceru po parku naklejki rozdaje prowadzący).

Dodatkowych informacji na temat programu udziela: Nela Kokoszka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 22 544 28 38

 

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16

www.wilanow-palac.pl