Już wkrótce rusza VI Festiwal Kina Białoruskiego BULBAMOVIE 2016, w programie pokazy filmów, dyskusje oraz koncert!

Bulbamovie to festiwal kina białoruskiego, który narodził się w 2011 roku w Warszawie. Do 2014 roku jedyny festiwal na świecie mający w swoim programie konkurs filmów białoruskich. Paroletnia praca zespołu Bulbamovie zaowocowała wybuchem mody na robienie i oglądanie kina niezależnego na Białorusi. Korzystając z panującej obecnie odwilży w 'kraju Baćki', przenieśliśmy festiwal do Mińska. W Warszawie, kolebce nowego kina białoruskiego prezentujemy najnowsze niezależne produkcje z Białorusi, a także zwycięzców tegorocznego konkursu, czyli laureatów 'Złotych Bulb' w 3 kategoriach: fabuła, dokument i animacja. Tegoroczne hasło festiwalu to: 'Idź i patrz'.

Program:

18.00 - 'Chronotop. Tanatos i Eros', autorzy: Aliaksandr Debaluk, Helena Jasinskaja, Janusz Gawryluk, Waleryja Teleszeuskaja, Paweł Niedźwiedź, kurator projektu Andrei Kudzinienka, 44 min., Białoruś 2016, polska premiera

'Tanatos i Eros' to kontynuacja projektu 'Chronotop' o współczesnej mitologii białoruskiej. 5 etiud o śmierci i miłości.

Po projekcji panel dyskusyjny, w którym wezmą udział: Andrei Rasiński - białoruski krytyk filmowy, Aliaksandr Debaluk - reżyser (współautor projektu 'Chronotop'), Janusz Gawryluk - organizator Bulbamovie, współautor projektu 'Chronotop', Egor Efimov - operator filmowy (absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej).

19.30 - 3 filmy zwycięzców konkursu Bulbamovie 2016 w kategoriach: fabuła - 'Złota Bulba 2016', dokument - 'Złota Bulba 2016', animacja - 'Złota Bulba 2016'.

Na zakończenie organizatorzy zapraszają na koncert zespołu NO LOGO.

 

Bilety: 4 zł do nabycia w kasie kina Elektronik oraz on-line

Kino Elektronik
ul. Generała Zajączka 7
www.kinoelektronik.pl