Bielański Ośrodek Kultury zaprasza na imprezę z cyklu Wieczór międzynarodowy. Ten wieczór skupi się na Hiszpanii, a wśród atrakcji znajdą się m.in. koncert flamenco, regionalne przekąski czy wystawa fotografii.

W programie:
•    prelekcja i prezentacja multimedialna podróżnika Krzysztofa Dworczyka 'Hiszpania – kraina słońca'
•    koncert zespołu 'Corazón Flamenco'
•    quiz z nagrodami
•    degustacja przekąsek regionalnych
•    wystawa fotografii 'Viva Espana'

Impreza przy współpracy z Biurem Turystyki Hiszpanii.

Zespół 'Corazón Flamenco' tworzy czterech młodych muzyków: Magdalena Navarrete, Anna Iberszer,Andrzej Lewocki, Marek Fedor. Szeroki wachlarz muzycznych zainteresowań każdego z członków zespołu sprawia, że obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich oraz nowoczesnego rapu. Tworząc fuzje stylów rozszerzają skład o dodatkowe instrumenty podkreślając charakter i niepowtarzalność hiszpańskich brzmień. Od dziesięciu lat 'Corazón Flamenco’ zdobywa coraz większe uznanie i popularność w Polsce występując w salach koncertowych i filharmoniach, równie dobrze czując się w klimatach klubowych.

'Słoneczna Hiszpania to kraj corridy, flamenco i wspaniałych zabytków kultury rzymskiej, arabskiej i chrześcijańskiej. Naszą podróż rozpoczniemy od stołecznego Madrytu, oglądając jego majestatyczne zabytki i pałac królewski, a następnie zwiedzimy Toledo dawną stolicę kraju oraz Kordobę słynną ze wspaniałego 1000-letniego meczetu. Poznamy egzotyczne piękno Granady i arabskiego pałacu Alhambra. Kontynuować będziemy naszą wędrówkę w Barcelonie, podziwiając zabytki stolicy Katalonii. Udamy się też w najmniej znany zakątek Hiszpanii – do regionów północno-zachodnich – aby przemierzać odwieczną Drogę świętego Jakuba, podziwiając najpiękniejsze zabytki wczesnego chrześcijaństwa i strzeliste gotyckie katedry. Podróż zakończymy w Santiago de Compostela – upragnionym celu wielu milionów pielgrzymów.' Krzysztof Dworczyk

Wstęp: 15 zł (przedsprzedaż od 10 października)

Bielański Ośrodek Kultury
ul. Carla Goldoniego 1

www.bok-bielany.eu