Zapraszamy na warsztaty współczesnego tańca Kathak, skierowane zarówno dla osób związanych z technikami tańców indyjskich, jak i tancerzy innych technik, chcących poszerzyć swój warsztat, wyobraźnię choreograficzną i język gestów i póz tanecznych. Warsztat poprowadzi tancerka i choreograf, znana z eksperymentalnych produkcji teatru tańca – Anurekha Ghosh.

Anurekha Ghosh rozpoczęła naukę indyjskiego klasycznego tańca Kathak w wieku 4 i pół roku pod kierunkiem Meera Majumdar i Mousumi Sen w Kalkucie, w Indiach. Anurekha przeniosła się do Wielkiej Brytanii w 1992 roku i kontynuowała naukę u Pratapa Pawara. Swoja pasję rozwijała dalej pod okiem znanego pakistańskiego Guru Nahid Siddiqui.
Anurekha uczyła się również sztuki Kalaripayattu – południowo-indyjskiej sztuki walki w CVN Kalari w Kerali pod okiem Guruakkal C V Satyanarayanan. Podjęła również szkolenie w zakresie tańca współczesnego.
Anurekha uczy zarówno klasycznej jak i współczesnej formy tańca Kathak. Uczy dokonując indywidualnego zrozumienia czyjejś własnej jaźni, ducha i świata, dzięki którym można stać się zjednoczonym z prawdą własnych pragnień. Uznaje metodę ułatwienia swoim uczniom zrozumienia wolności, którą każdy powinien czuć podczas tańca, który może być wzmocniony poprzez emocje, oddanie sztuce, estetykę i pasję. Dopiero wtedy wprowadza technikę, rytmiczne wzory, motywy, na tym bazuje jej metoda choreograficzna stworzona dzięki starannemu eksperymentowaniu. Anurekha uczyła studentów BA University of Derby, University of Wolverhampton i Uniwersytet w Coventry. Prowadzi warsztaty edukacyjne w szkołach podstawowych i średnich w Wielkiej Brytanii od 1994 roku.

Warsztaty 27 i 28 października, w godz. 18.00–20.00

Koszt:
50 zł – zajęcia jednodniowe,
80 zł – udział w dwóch dniach warsztatów.

Zgłoszenia do 25 października
(Ilość miejsc ograniczona):
tel.: 22 834 65 47 wew. 107 
tel.: 508 138 537

Płatność za warsztaty (do dnia 25 października):
na nr konta Bielańskiego Ośrodka Kultury: 29 1240 1037 1111 0010 0499 5433

Bielański Ośrodek Kultury,
ul. Carla Goldoniego 1

www.bok-bielany.eu