Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i i Centrum Wielokulturowe zaprasza na oprowadzanie po Pradze – dzielnicy z charakterem. Będzie to spacer, podczas którego dowiecie się o wielokulturowym obliczu tej niezwykłej  dzielnicy, dowiemy się  kto przyczynił się do rozwoju tej części Warszawy, przywołamy ducha historii i zwrócimy uwagę na jej współczesne oblicze.

Prowadzący:
Agnieszka Dzik- mieszka w Warszawie od urodzenia, na co dzień pracuje w korporacji, ale jej pasją jej Warszawa - ludzie, historia, zabytki, ukończyła kurs przewodnika miejskiego
Artur Jakubowski- przewodnik miejski po Warszawie od roku 2007, miłośnik historii i zabytków Warszawy oraz zmian w niej zachodzących. Kontynuuje tradycje rodzinne w zakresie przewodnictwa miejskiego po Warszawie.
Izabela Kiedrowicz - pilotka  wycieczek,  przewodniczka po Warszawie, absolwentka  archeologii UW

Spacer powstał w ramach kursu 'Wielowarszawa – kultury, przestrzenie, nasze historie' dla przewodników miejskich i migrantów. Osoby uczestniczące w kursie podczas spotkań i warsztatów przez kilka tygodni rozwijały kompetencje międzykulturowe oraz poszerzały wiedzę o Warszawie – jej wielokulturowym dziedzictwie i współczesnej różnorodności. W ramach kursu powstały cztery ścieżki zwiedzania Warszawy.

Kurs dla przewodników miejskich i migrantów 'Wielowarszawa – kultury, przestrzenie, nasze historie' realizowany jest w ramach projektu 'Żydowskie dziedzictwo kulturowe', komponent 'Oblicza różnorodności'.

Wstęp wolny!
Spotykamy się o godzinie 14.00 przy głównym wejściu do Cerkwi Św. Marii Magdaleny.
Spacer potrwa do godziny 16.00 i zakończy się przy Zakładach LOTTE-WEDEL.

Cerkiew Św. Marii Magdaleny
Al. Solidarności 52