6 października rozpoczęła się 4. edycja spotkań podróżniczych 'In Mundo' w warszawskim kinie Luna. Co czwartek, o godzinie 19:00 sala kinowa zapełni się pełnymi pasji opowieściami ze świata i fascynującymi fotografiami.

Jukon, Patagonia, Syberia, Himachal Pradesh, Sudan Południowy - to tylko niektóre regiony, o których opowiedzą podróżnicy podczas tegorocznej edycji slajdów 'In Mundo'. W programie także Wielki Szlak Himalajski, afrykańska odyseja, transameryka, rowerowe wyprawy na krańce świata, polska ekspedycja naukowo-filmowa do Królestwa Lo oraz kulisy pracy fotografa National Geographic.
Na dużym kinowym ekranie widzowie zobaczą zdjęcia z odbywającego się co 12 lat święta Khumb Mela, które gromadzi dziesiątki milionów wyznawców hinduizmu, z Sudanu Południowego - najmłodszego państwa świata - które powstało na terenie trawionym wojnami przez przeszło 50 lat. Z Kamerunu, Gabonu, Konga, Angoli i Gwinei Równikowej - rzadko odwiedzanych i jednych z trudniejszych do podróżowania krajów świata, ale może dlatego także jednych z ciekawszych. Uczestnicy ekspedycji do Mustangu opowiedzą o nieodkrytych dotąd setkach grot wykutych w górskich zboczach, które używane były jako domy, pustelnie, miejsca pochówku i odosobnień medytacyjnych zarówno dla buddystów, jak i dla praktykujących starą religie bon. Tomasz Grzywaczewski przybliży widzom trwającą sześć miesięcy podróż śladami bohaterów legendarnej książki Sławomira Rawicza 'Długi Marsz'. Współczesna wyprawa wiodła trasą uciekinierów sprzed 70 lat z Jakucka na Syberii, przez tajgę, Buriację, Mongolię, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, Himalaje, Nepal, Indie, do Kalkuty. A Tomasz Owsiany opowie o swojej samotnej ośmiomiesięcznej podróży na Filipiny, podczas której poznał plemiona i lokalne społeczności we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie więzi z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu: w miasteczkach, w górach, w dżungli i nad brzegiem oceanu.
Widzowie 4. edycji slajdów podróżniczych w kinie Luna, usłyszą także o rowerowej przeprawie przez północnokanadyjską zimę, o 'górach z duszą' widzianych oczami zdobywczyni Korony Ziemi, Moniki Witkowskiej, i o szalonej podróży osobową Toyotą przez pustynne tereny Afryki Zachodniej. Zaprosimy także na wędrówkę zielonymi dolinami Kaukazu w poszukiwaniu śladów przeszłości oraz na rodzinną wyprawę przez Dziki Zachód i gorące źródła pustynnej Newady, która zakończy się w Kanadzie śledzeniem wędrówek łososi i polujących na nie grizzly. Nie zabraknie także opowieści o nagłych zwrotach akcji i spontanicznych wydarzeniach w podróży, których w żaden sposób nie jest się w stanie zaplanować.
 
Na pokazy zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 19:00, od 6 października 2016 roku, do 6 kwietnia 2017 roku.
 
Program:
27 października: 'Patagonia – droga na Południe' 
3 listopada: 'Kolej Transsyberyjska'
10 listopada: 'Kamczatka'
17 listopada: 'Wielkie święta nad Gangesem' 
24 listopada: 'Góry z duszą II' 
1 grudnia: 'Na rozdrożach, czyli historie, które zmieniły bieg naszych podróży'
8 grudnia: 'Rowerami na krańce świata' 
12 stycznia: 'Afrykańskie M&M' 
19 stycznia: 'Turcja – Czy Św. Mikołaj lubił tulipany?' 
26 stycznia: 'Afrykańska odyseja, osobową Toyotą przez Saharę' 
2 lutego: 'Syberia – Long Walk Plus Expedition'
10 lutego: 'Tybet – jedwabnym szlakiem na dach świata' 
16 lutego: 'Kulisy pracy fotografa National Geographic'
23 lutego: 'Mustang – polska ekspedycja naukowo-filmowa do Królestwa Lo'
2 marca: 'Norwegia – zew Północy'
9 marca: 'Himachal Pradesh – na styku kultur' 
16 marca: 'Gruzja – gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością'
23 marca: 'Pod ciemną skórą Filipin'
30 marca: 'Wielki Szlak Himalajski'
6 kwietnia: 'Hulajnogą i autostopem do Chin, za garść złotówek' (link do wydarzenia)
 
Wstęp: 16 zł. 
Przedsprzedaż biletów przez Internet: www.kinoluna.pl oraz osobiście w kasie kina Luna.
 

Kino Luna
ul. Marszałkowska 28