W ramach jednego z największych Festiwali Tanga w Europie – Recuerdo Tango Festival – będzie można przedpremierowo obejrzeć dokument 'Ostatnie tango' w reż. Germana Krala. To niezwykły film o parze najbardziej znanych tancerzy i rewolucjonistów tanga na świecie – Marii Nieves i Juanie Carlosie Copesi. 

'Ostatnie tango', to przede wszystkim film o miłości i namiętności, jaka łączyła głównych bohaterów filmu Marie Nieves i Juana Carlosa Copesi. Oraz o ich największej miłości do tańca.
María Nieves Rego (80) i Juan Carlos Copes (83) spotkali się, gdy byli nastolatkami i tańczyli razem przez prawie pięćdziesiąt lat. W tym czasie kochali się i nienawidzili, ranili się i odchodzili od siebie, lecz zawsze wracali aby razem tańczyć tango. Żaden inny człowiek nie tańczył jak Juan i żadna inna kobieta nie tańczyła jak Maria. Jednak ostatecznie Juan zostawił Marię dla młodszej o 20 lat kobiety i założył z nią rodzinę. Maria nigdy mu tego nie wybaczyła. Nie założyła rodziny i samotnie mieszka w Buenos.
Teraz, pod koniec swojego życia, Juan i Maria spotykają się ponownie, aby ostatni raz zatańczyć razem i opowiedzieć o miłości, nienawiści i ich największej pasji. W filmie Juan i Maria opowiadają swoją historię grupie młodych tancerzy i choreografów tanga z Buenos Aires, którzy przekształcają najpiękniejsze i najbardziej poruszające chwile z ich życia w niewiarygodne choreografie. Ich filmowy portret zachwyca ciekawą formą retrospekcji, brawurowymi sekwencjami tanecznymi i porywającą ścieżką dźwiękową.

Gośćmi festiwalu będą m.in. choreografowie Ruben i Sabrina Veliz – obecnie jedni z najbardziej uznanych tancerzy tanga w Buenos Aires. Są oni również autorami choreografii, którą można zobaczyć w filmie 'Ostatnie tango'.

Współproducentem filmu jest Wim Wenders. Dystrybutorem w Polsce jest firma Spectator.

Wstęp: Bilety do nabycia w kasach kina oraz na: muranow.gutekfilm.pl/film/ostatnie-tango

Kino Muranów
ul. Gen. Andersa 5

Zwiastun filmu