Passion4travel.pl: Spotkania Podróżnicze w Kinie Praha to cykl comiesięcznych spotkań miłośników samochodów terenowych i turystycznego enduro. Pokazy filmów i slajdów z wypraw do najdalszych zakątków świata, rozmowy z organizatorami wyjazdów, a także porady od bardziej doświadczonych podróżników. Passion4travel.pl jednoczy ludzi gotowych porzucić znane i przetarte szlaki, by – dzięki niezależności, jaką daje samochód lub motocykl – dotrzeć dalej i poczuć więcej.


23. listopada – wyjątkowo w środę – odbędzie się spotkanie z uczestniczkami kobiecej wyprawy w Himalaje, organizowanej przez Aleksandrę Trzaskowską. Już samo zdobywanie Himalajów motocyklem jest pomysłem odważnym, ale tym razem wyprawa o której posłuchamy była przygotowywana przez kobiety i dla kobiet. Żadnych facetów. Tylko płeć piękna. Same Orlice. Ola na motocyklach podróżuje od zawsze. Na koncie ma wyprawy do Afryki, Ameryki Południowej, Azji Centralnej czy na Bliski Wschód. W Himalajach, gdzie była wielokrotnie, udało jej się wjechać na przełącz Marsimik La, położoną na wysokości blisko 6 tyś m. n.p.m. Dziewczyny poruszały się klasycznymi motocyklami Royal Enfield Bullet 500. Przejechały przez kilkanaście przełęczy położonych na wysokościach powyżej czterech i pięciu tysięcy metrów nad poziomem morza (w tym przez trzy najwyższe dostępne dla ruchu kołowego).  Odwiedziły stolicę Ladaku – Leh, słynne jezioro Pangong Tso oraz Tso Moriri. W Dolinie Nubry pokonały wydmy najwyżej położonej pustyni świata. W Spiti i Lahaul musiały przejechać przez liczne strumienie przelewające się przez położne na półkach skalnych drogi. Kilka razy utknęły na trasie przez osuwiska ziemi i błota.

Co ważne – oprócz zabawy i poznawania nowych miejsc – cały czas trwała akcja charytatywna na rzecz fundacji Ewy Błaszczyk 'Akogo?' i kliniki 'Budzik'.

Wstęp: 15zł

Kino Praha
ul. Jagiellońska 26

-----------------------------------------
Cykl objęty patronatem portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur