'Spot on Denmark, czyli duńscy muzycy w Niebie', w warszawskim klubie wystąpią cztery zespoły będące wielką nadzieją duńskiej sceny muzycznej: Blondage, Sekuoia, Kalah i Bremer/McCoy.

Duńczycy na europejskim rynku muzycznym radzą sobie doskonale, o czym świadczy popularność takich twórców jak MØ, Trentemøller, czy Agnes Obel. W Warszawie będzie można po raz pierwszy posłuchać przedstawicieli kolejnej fali niezwykle zdolnych wykonawców z Kopenhagi i Aarhus.

Gwiazdami wieczoru bez wątpienia będą wykonawcy, którzy zdobyli już międzynarodowe uznanie w świecie stylowego popu: Blondage i Sekuoia. Ci pierwsi grali już w Polsce pod szyldem Rangleklods, Blondage tworzą bowiem Esben Andersen i Pernille Smith-Sivertsen. Duet z Kopenhagi twierdzi, że rutyna zabija kreatywność, zaś ich nordic-electro-popowe energetyczne kawałki potwierdzają, że zmiana wyszła im na dobre.
Esben i Pernille mają już spore doświadczenie, zaś młody Patrick Alexander Bech-Madsen – twórca projektu Sekuoia, to zeszłoroczny debiutant. Pomimo krótkiego stażu na scenie ma już spore osiągnięcia – koncertował z MØ, występował na festiwalu Roskilde, zaś jego występ na Eurosonic w Groningen był szeroko komentowany przez europejską branżę. Patrick doczekał się miana duńskiego Jamesa Blake’a, jednak styl Sekuoia to wypadkowa różnorodnych inspiracji i unikalnej wrażliwości 24-latka.

Spot on Denmark, to jednak również nie mniej godny uwagi znakomity kwartet Kalaha – zespół poruszający się w ciekawej muzycznej przestrzeni pomiędzy jazzem, afrobeatem i muzyką elektroniczną. Grupę tworzą niezwykle doświadczeni i uznani wirtuozi: perkusista Emil De Waal (występował m.in. u boka Erika Sanko z Lounge Lizards i Wayne’a Horvitza), gitarzysta Niclas Knudsen (z trio Ibrahim Electric) i elektroniczni producenci Spejderrobot oraz Rumpistol.

Pogranicze jazzu / dubu / elektroniki to również domena duetu Bremer/McCoy. Jonathan Bremer to muzyk uznanej grupy Surg In Stereo, z kolei Morten McCoy był członkiem The Skandals i znakomitej dancehallowej ekipy Klumben & Raske Penge. Na scenie szykuje się zatem jazzowe szaleństwo z jamajską wibracją.

 

Wstęp wolny

Klub Niebo
Nowy Świat 21

Wydarzenie na Facebooku

www.dik.org.pl