Zapraszamy na Warsaw El Sol Salsa Festival – największy festiwal salsy w Polsce, drugi co do wielkości na świecie. To cztery dni wypełnione ponad setką warsztatów, imprez, koncertów na żywo, pokazów tanecznych światowych gwiazd – i to wszystko w rytmie salsy. Od najbliższego czwartku, już po raz dwunasty, Warszawa będzie tętnić gorącymi rytmami.

Misją festiwalu jest promowanie tolerancji, poszerzanie horyzontów Polaków poprzez przybliżanie im innych kultur, promowanie Polski jako kraju przyjaznego, oferującego dobrą jakość życia, pozwalającego na samorealizację. Dawniej szukano inspiracji za granicą. Dziś obywatele Europy Zachodniej pytają jak my to robimy, że osiągamy taki sukces. Polska nie jest już zaściankiem Europy, lecz najważniejszą destynacją miłośników salsy ze świata co roku.

W 2015 roku festiwal przyciągnął aż 4000 uczestników, z czego ponad 2000 przyjeżdża z innych państw, takich jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Białoruś, Ukraina, Rosja, Dubaj, Stany Zjednoczone, Maroko, Kuba, Szwecja, Finlandia, Norwegia, Czechy, Słowacja, Chiny, Indie, Liban – w sumie z ponad 55 krajów!

Warsaw Salsa Festival na stałe wpisał się w warszawski kalendarz imprez. Wnosi w polską listopadową szarość południowe słońce, radość i zmysłowość. Daje uczestnikom możliwość poznawania się, integracji międzykulturowej poprzez taniec.

Taki weekend to jak egzotyczna podróż, rozmawia się we wszystkich językach, odczuwa się muzykę i taniec jakby się było na Kubie lub w nowojorskim Barrio. Kto raz odwiedził festiwal, zostaje z nim co roku.

Na Warsaw Salsa Festival nie zabraknie też gwiazd muzyki i tańca.
W programie m. in.:
- trzy koncerty z muzyką na żywo: Orquesta Elito Revé y su Charangón, Yoruba Andabo, Frankie Figueroa & El Chino;
- ponad 85 artystów, największe gwiazdy sceny tanecznej na świecie, reprezentujące takie style jak salsa liniowa on1 i on 2, salsa kubańska, bachata i Kizomba; tj.:  Eddie Torres, Juan Matos, Adolfo Indacochea & Tania Cannarsa, Maykel Fonts, Tropical Gem, Yanet Fuentes, Ataca & Alemana, Afrolatin Connection i wielu, wielu innych.

Pełny program wydarzenia zobaczysz TUTAJ

Bilety: Passy kupisz TUTAJ

Hotel Gromada,
ul. 17 Stycznia 32

www.salsafestival.pl/pl/