Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie poświęcone malarstwu kropkowemu, niezwykłej tradycji/działalności artystycznej rdzennej ludności australijskiej. Była to sztuka pełna znaczeń i symboli, które często potrafił rozszyfrować jedynie sam twórca lub jego plemię. Będzie to okazja do zakodowania własnych tajemnic, za pomocą samodzielnie wymyślonych symboli. Wyjątkowość dzieł australijskich artystów odznacza się również niespotykanym sposobem rentgenowskiego przedstawiania oraz perspektywą z lotu ptaka.

Zajęcia mają charakter warsztatów plastycznych w trakcie których uczestnicy 'kropka po kropce' nie tylko zapoznają się techniką plastyczną, ale również dowiedzą się o warstwie symbolicznej, kryjącej się głęboko pod powierzchnią farby. Forma dzieła również nie będzie standardowa, gdyż kolorowe kropki umieścimy na bumerangach z magnesami, które następnie można będzie przyczepić np. na lodówce. Uczestnicy wyjdą z zajęć z głowami pełnymi wiedzy o Australii i bumerangiem w ręce.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-12 lat, a odbędą się w dwóch grupach czasowych:
pierwsza grupa - godz. 10:15
druga grupa - godz. 12:15

Wstęp: 25 zł (bilet rodzinny dla dziecka i opiekuna; dla drugiego i kolejnego dziecka – 15 zł).

Zapisy na warsztaty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(W tytule maila prosimy wpisać Kropka po kropce jak Aborygeni- warsztaty rodzinne, natomiast w treści prosimy o podanie imienia dziecka oraz wieku.)
Liczba miejsc ograniczona!

Muzeum Azji i Pacyfiku,
ul. Solec 24

www.muzeumazji.pl