W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Góry z duszą cz. II' autorstwa Moniki Witkowskiej.

Spotkanie połączone będzie z promocją najnowszej książki Moniki Witkowskiej z serii 'Góry z duszą'. Nie tylko o najwyższych górach będzie mowa – zaczniemy od Sudetów, skończymy na alaskańskim Denali. Przy okazji dowiemy się też, czy wspinacze rzeczywiście boją się Widma Brockenu i co wróży czarny motyl, dlaczego w górach Ruwenzori przed wyjściem na lodowiec mężczyźni nie powinni uprawiać seksu, jak historia nieszczęśliwej miłości wpłynęła na nazwanie najwyższej góry Australii Górą Kościuszki, co ma Snowdon, najwyższy szczyt Walii, do brody Króla Artura, o co chodziło z pianinem zakopanym na najwyższej górze Wielkiej Brytanii – Ben Nevisie i jak alkoholowa libacja wpłynęła na uratowanie zabytkowej kaplicy na szczycie Śnieżki.

Monika Witkowska - Podróżniczka (odwiedziła około 180 krajów), miłośniczka gór i zapalona żeglarka (dwa razy opłynęła Przylądek Horn, pokonała Przejście Północno-Zachodnie). Na co dzień – dziennikarka oraz pilotka wypraw i przewodniczka trekkingów wysokogórskich. Swoją przygodę z górami zaczynała od gór Polski i zaliczenia kursu w Studenckim Kole Przewodników Beskidzkich, potem przyszła pora na Alpy i wreszcie – wyższe góry (włącznie z Mount Everestem, który zdobyła w maju 2013 roku). W 2015 roku zakończyła zdobywanie Korony Ziemi w najtrudniejszej wersji, 9 szczytów. Więcej o autorce na stronie www.monikawitkowska.pl oraz na www.facebook.com/monikawitkowska.

Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań 'Slajdy In Mundo w Lunie'.

'Slajdy In Mundo' w kinie Luna

6 października rozpoczęła się 4. edycja spotkań z podróżnikami 'Slajdy In Mundo w Lunie'. W kolejne czwartki o godz. 19.00 sala kina Luna zapełni się pełnymi pasji opowieściami ze świata i fascynującymi fotografiami. Jukon, Patagonia, Syberia, Himachal Pradesh, Sudan Południowy – to tylko niektóre regiony, o których opowiedzą podróżnicy podczas tegorocznej edycji slajdów podróżniczych 'In Mundo'. W programie także Wielki Szlak Himalajski, afrykańska odyseja, transameryka, rowerowe wyprawy na krańce świata, polska ekspedycja naukowo-filmowa do Królestwa Lo oraz kulisy pracy fotografa National Geographic.

Wstęp: 16 zł. 
Przedsprzedaż biletów przez Internet: www.kinoluna.pl oraz osobiście w kasie kina Luna.

Kino Luna
ul. Marszałkowska 28

Slajdy w Lunie

Facebook