Jewish Community Center zaprasza na obchody tegorocznego Mitzvah Day.

Mitzvah Day, czyli Dzień Micwy to powstała w Wielkiej Brytanii inicjatywa, która rozprzestrzeniła się na całym świecie, polegająca na dniu akcji społecznych, projektów wolontariackich i wszelkiej maści inicjatyw nastawionych na robienie czegoś dla innych.

W tym roku będziemy świętować na dwa sposoby:

  • za drugie śniadanie Boker Tow będzie można uiścić 'cenę z micwą', z której 10 zł. będzie przekazane na program Boskie Matki Fundacji Rak'n'Roll - program opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka. Dlaczego chcemy wesprzeć akurat ten cel? Ponieważ jedną z idei dnia micw jest niesienie pomocy i wsparcia również na zewnątrz, poza społeczność żydowską. A w świetle obecnych napięć związanych z tematem reprodukcyjnych praw kobiet zbiórka na rzecz inicjatywy wspierającej kobiety w ich wyborze wydaje się najodpowiedniejszą! Więcej o programie przeczytacie tu: www.raknroll.pl/co-robimy/programy/boskie-matki/
  • członkowie nastoletniej grupy Hultaj razem z organizacją Hejtstop udadzą się w teren uzbrojeni w pędzle i farby celem aktywnego zwalczania hejtu na warszawskich murach. Jeśli chcecie się przyłączyć do akcji zamalowywania ksenofobicznych napisów dajcie znać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (nawet jeśli nie jesteście nastolatkami! :) 

Nie dajcie okazji do czynienia dobra przejść Wam koło nosa!

Jewish Community Center
ul. Chmielna 9A