Zapraszamy na andrzejkowe zabawy muzyczne z Ameryki Łacińskiej - koncert interaktywny z cyklu 'muzyka żywa'. Mariachi Trio Los Amigos zabierze nas w muzyczną podróż do gorącego Meksyku.

To w Meksyku najbardziej żywe odbicie duszy Meksykanów, w którym odzwierciedlają się najbardziej autentyczne z ich uczuć. To naród, który krzyczy, śpiewa, płacze i śmieje się, ale zawsze przy akompaniamencie swojej muzyki. Któż zaś, lepiej niż mariachi, potrafi ją interpretować i towarzyszyć owym momentom pełnym wielkich emocji?

El Mariachi to zespół muzyczny typowy w zasadzie najbardziej dla Meksyku, nie mniej jednak popularny w wielu innych (jeśli nie we wszystkich) państwach hiszpańskojęzycznych.

Mariachi 'Los Amigos' powstali rok 1998 w Polsce aby propagować i podtrzymywać tradycje muzyki meksykańskiej, choć nie tylko, ponieważ w ich szerokim repertuarze znajdują się rytmy z wielu różnych szerokości latynoamerykańskich, jak np. Merengue (rodem z dominikany), cumbia (z kolumbii), son, bolero – w mocno stylizowanej interpretacji 'los amigos' – jak również typowe rytmy z Meksyku: son z regionu jalisco, son jarocho, huapango, corrido ranchero, corrido revolucionario, pieśń ranchera, oraz silnie zakorzenione w Meksyku: bolero, paso doble, la danza, polka itd.

Koncert dla grup zorganizowanych i gości indywidualnych.
Zapraszamy do dokonania rezerwacji na 10:00 lub na 12:00.

Rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 696 53 80

Wstęp:
20 zł

Muzeum dla Dzieci,
Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie,
ul. Kredytowa 1

www.muzeumdladzieci.pl