Wraz z Kapelą Niwińskich zapraszamy na spotkanie muzyczno-taneczne, bazujące na dawnych grach i zabawach, w które bawiły się dzieci, młodzież i dorośli na mazowieckiej wsi, umilając sobie wolny czas po pracy i podczas wioskowych świąt. Będzie to grudniowe wydanie koncertu interaktywnego z cyklu 'Muzyka żywa' z muzyką tradycyjną.

Warsztaty poprowadzi Mateusz Niwiński z kapelą - doświadczeni muzycy z wiejskiego podwórza, dokumentujący i praktykujący od lat muzykę tradycyjną Polski centralnej.

Kapela Niwińskich - Kapela w swoim repertuarze ma przede wszystkim starodawne oberki, powiślaki, radomskie mazurki, kujawiaki oraz polki, zasłyszane od znamienitych wiejskich skrzypków i harmonistów mazowieckich. Wykonuje także melodie obrzędowe. Repertuar kapeli pochodzi głównie z obszaru Mazowsza południowo - wschodniego w tym Powiśla Maciejowickiego oraz pogranicza Mazowsza i Małopolski, a w szczególności radomszczyzny.
Kapelę tworzą:
Mateusz Niwiński (skrzypce),
Agnieszka Niwińska (bębenek obręczowy, baraban, śpiew),
Mariza Nawrocka (basy, śpiew).

Koncert dla grup oraz gości indywidualnych. Zapraszamy do wyboru dogodnej godziny 10:00 lub 12:00 i dokonanie rezerwacji.

Wstęp: 20 zł
Rezerwacje:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 696 53 80

Muzeum dla Dzieci

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie,
ul. Kredytowa 1

www.muzeumdladzieci.pl