Zapraszamy na wyprawę w różne regiony świata. Będzie to opowieść o miejscach, kulturze, lokalnej społeczności i przede wszystkim temacie przewodnim – czyli miejscowej kuchni. W każdym miejscu spędziliśmy trochę czasu – podejmowaliśmy się różnych zadań, takich jak praca z dziećmi w Stanach Zjednoczonych Ameryki, prace bosmańskie na jachcie w Brazylii, spotkanie z pielgrzymami z Ekwadoru, podróże z plecakiem po Karaibach i krajach Śródziemnomorskich. Każda wyprawa jest osobną historią, ale pragniemy przede wszystkim przybliżyć słuchaczom kulturę i kuchnię danego regionu lub kraju.

Niełatwo jest u nas znaleźć kuchnie świata w tak szerokim zakresie, obejmujące potrawy z różnych regionów zbliżone charakterem i smakiem do tradycji miejscowych. Bardzo mało znana jest np. kuchnia karaibska, peruwiańska lub ekwadorska. Tymczasem potrawy można bardzo łatwo przyrządzić samodzielnie przy wykorzystaniu dostępnych w Polsce składników, nadając im oryginalny smak i charakter.

Wykład obejmie następujące kraje i regiony: Stany Zjednoczone Ameryki, Meksyk, Karaiby, Ekwador, Peru, Brazylię, kraje Europy: Hiszpanie i Maltę.
Przygotujemy także krótką broszurę z przepisami dla osób, które chciałyby samodzielnie przygotować zaprezentowane potrawy.

Poprowadzą: Ewelina Marmulewicz i Maciej Wesołowski


Południk Zero,

ul. Wilcza 25

Wydarzenie na Facebooku