"Niewielu ludzi wie, gdzie jest Kirgizja, a jeszcze mniej - czym ona jest. Państwo zupełnie nieznane, w którym czas płynie wolniej."
Jedynym państwem Azji Centralnej, które zagnieździło się w świadomości Europejczyków, pozostaje Afganistan. Dawne republiki radzieckie: Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan i Kirgistan, zlewają się w jakąś bezkształtną całość, ich istnienie umyka świadomości Europejczyków. I tylko dzięki temu, że stały się
państwami końca, zachowały one stary, niekoniecznie dobry świat. Pozostały probierzem tego, czym było imperium radzieckie i co po sobie zostawiło - na każdej możliwej płaszczyźnie: politycznej, gospodarczej, religijnej, kulturowej, społecznej.


Realia życia w tej tajemniczej dawnej republice radzieckiej przybliży na spotkaniu autor książki 'Frunze w meczecie' - Cezary Kościelniak, filozof, pracownik Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, eseista i felietonista.

Cezary Kościelniak - filozof, wykładowca na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, publicysta, autor i redaktor książek naukowych. Fascynuje go poszukiwanie nieodkrytych miejsc i ludzi w kulturach bliskich i dalekich. "Frunze w meczecie" jest zapisem jego kulturowej podróży po Kirgistanie, gdzie islam przeplata się z postradziecką rzeczywistością.

Na spotkaniu będzie można kupić książkę w specjalnej, promocyjnej cenie.

Więcej o książce 'Frunze w meczecie':
https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Literatura-faktu/Reportaz/Frunze-w-meczecie

Wstęp wolny

Południk Zero,
ul. Wilcza 25

Wydarzenie na Facebooku