Stół Powszechny zaprasza na III edycję festiwalu feminizmu - FEM FEST! Wydarzenie w ramach 16 Dni Przeciwdziałania Przemocy Ze Względu Na Płeć.


Program Festiwalu:

2.12
18.00 otwarta debata-ewaluacja masowych protestów kobiet ws zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej #czarnyprotest. Dyskusja będzie prowadzona metodą demokratyczną moderatorką_em. Listę gościń_i podamy niebawem!
20.30 czytanie społeczne sztuki Caryl Churchill "Aby ci o tym donieść". Bohaterkami są stare kobiety, ich postrzępione rozmowy o życiu i wizje apokalipsy.
Prowadzenie: Tomasz Gromadka
Na koniec wieczoru feministyczne karaoke!

3.12
17.00 hirstorie uchodźczyń:
Podczas spotkania poznacie historie kilku kobiet i osób mających doświadczenie życia jako kobiety, które musiały opuścić swoje kraje. Dowiecie się dlaczego to zrobiły, jak wyglądała ich podróż, ale też jakie mają marzenia i jak czują się w Europie. Prowadzenie: Michał Kątny - podróżnik, aktywista, współtwórca nieformalnej inicjatywy Sailors Without Borders (Żeglarze bez granic).
19.00 spotkanie wokół książki Przemysława Pilarskiego i Andrzeja Gryżewskiego "Jak facet z facetem. Rozmowy o seksualności i związkach gejowskich " z perspektywy lesbijskiej. Rozmawiają: fotografka i rysowniczka, Marta Zabłocka i Przemek Pilarski, scenarzysta, dramaturg, dramatopisarz.
21.30 Zagrają i zaperformują dla Was:

PAST (coldwave/postpunk)
https://pastpunk.bandcamp.com/releases

PMS (riot girrrls)
https://www.youtube.com/watch?v=QKtZzzb85P4

TERAZ POLIŻ BAND (elektro/femino/disco/punk)
https://www.youtube.com/watch?v=kBXYgeZeg_w

Już tradycyjnie (tfu!), dochód z koncertów zostanie przeznaczony na jedną z kobiecych akcji antyprzemocowych!
Tym razem będzie to wsparcie dla Pani Alicji Tysiąc na zakup refundowanego leku. Więcej pod linkiem poniżej:
https://www.facebook.com/events/1778782585693884/

Jak co roku, będzie można zauczestniczyć w różnych wydarzeniach (około)feministycznych o charakterze politycznym, społecznym i kulturalnym. Będzie można zmierzyć się z feministyczną sztuką i polityką. Ta druga jest szczególnie ważna w tak istotnych dla Polski (Matki Pol[s]ki) dniach, kiedy to poraz kolejny panowie w garniakach i sutannach decydują o zdrowiu i losie kobiet. Nie wspominając o nierównościach ekonomicznych, politycznych i społecznych. O seksizmie i dyskryminacji kobiet i osób z doświadczeniem życia jako kobieta. Fem Fest to nie tylko opór i bunt wobec patriarchatu, ale też festiwal radości, kobiecej siły, solidarności i jedności, które przejawiają się w akcjach i działaniach artystycznych. To sprzeciw wobec przemocy, mizoginii i uprzedzeń dyktowanych płcią, tożsamością seksualną, pochodzeniem czy wiekiem.

Stół Powszechny
Jana Zamoyskiego 20