Orzeł Kondor Koliber- Fundacja Promocji Rdzennych Kultur  zaprasza serdecznie na warsztaty tai chi - tradycyjnej chińskiej dyscyplinych ruchowej, które poprowadzi Paweł Raszkiewicz.

Tai chi to wywodząca się ze starożytnych Chin dyscyplina ruchowa, która w ostatnich dziesięcioleciach staję się również coraz bardziej popularna na Zachodzie.

Tradycyjnie uprawiana jako forma samoobrony, dziś trenuje się ją głównie w celu poprawy własnego zdrowia. Ćwiczenia te mogą być z powodzeniem wykonywane przez każdego, bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. Przeciwwskazań do praktyki Tai Chi nie stanowią nawet drobne niesprawności pourazowe, wręcz przeciwnie - w takich przypadkach Tai Chi może okazać się skuteczną terapią i pozwala odzyskać utraconą sprawność. Codziennie miliony osób na całym świecie wykonują powolne, harmonijne ruchy Tai Chi w celu zapewnienia sobie witalności, długowieczności oraz wewnętrznego spokoju. Sztuka ta jest nierozerwalnie związana z systemem ćwiczeń oddechowych Qigong, który poprzez ułatwienie równomiernego przepływu energii oraz stopniowe uelastycznienie stawów, znakomicie przygotowuje do tej specyficznej aktywności fizycznej jaką jest samo Tai Chi.

Nasz trening rozpocznie się właśnie od nauki tych wdzięcznych i nieinwazyjnych ćwiczeń Qigong, stanowiących podwaliny dalszej praktyki.

Na półtoragodzinne zajęcia najlepiej zabrać ze sobą luźną, niekrępującą ruchów odzież i pozytywne nastawienie.

Zajęcia prowadzi Paweł Raszkiewicz, dyplomowany instruktor Tai Chi oraz Qigong, który swe uprawnienia zdobywał pod okiem autentycznego chińskiego mistrza Tsu. Specjalizuje się w nauczaniu formy 37 ruchów Tai Chi i zestawów ćwiczeń Qigong takich jak shibashi czy zhan zuang, ale kształci również w zakresie tzw. pchających dłoni oraz form z kijem i mieczem. Ściśle współpracuje z amerykańską szkołą San Szu i ciągle doskonali swe umiejętności, min. w pokrewnych dziedzinach nei kung.


Wstęp: 30 zł

Miejsce
ul.Szafirowa 47b